Furmanska-KuchniakDuet fortepianowy Aleksandra Furmańska – Paulina Kuchniak istnieje od lutego 2010 roku. Kształci się w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej oraz ad. dr Bogny Czerwińskiej-Szymuli. Pianistki są na roku dyplomowym klasy fortepianu prof. zw. Bogdana Czapiewskiego oraz ad. I st. Kordiana Góry.

Studentki są laureatkami międzynarodowych konkursów:
- II nagroda (I nagrody nie przyznano) na 5th International San Marino Piano Competition (San Marino, 2012),
- II nagroda na 22nd International Piano Competition „Rome 2012″ w kategorii duet fortepianowy-cztery ręce (Rzym/Włochy, 2012),
- II nagroda na 22nd International Piano Competition „Rome 2012″ w kategorii duet fortepianowy-dwa fortepiany (Rzym/Włochy, 2012),
- II nagroda na 15th International Music Competition „Pietro Argento″ (Gioia del Colle/Włochy, 2012),
- I nagroda na XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego (Izabelin/Łomianki/Warszawa, 2012),
- Tytuł półfinalisty na V Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych (Białystok, 2011).

W maju 2012 oraz 2013 roku duet otrzymał stypendium na uczestnictwo w kursach „Kammermusikkurs Bad Saulgau″ prowadzonych przez Guarneri Trio Prague w Bad Saulgau w Niemczech. We wrześniu 2013 r. został zaproszony do uczestnictwa w „Landes Musikakademie Hessen″ w miejscowości Schlitz w Niemczech, gdzie pracował pod kierunkiem prof. Ivana Klanskiego - wykładowcy Musikhochschule Luzern oraz Lusikakademie Prag. Pianistki są także laureatkami Stypendium Kulturalnego „Młody Gdańszczanin″ Miasta Gdańska na udział w „XIII Accademia Internazionale di Musica di Cagliari″ we Włoszech (2013).

W roku akademickim 2013/2014 zostały wyróżnione Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. W roku 2013 duet otrzymał nominację rektora Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w konkursie o Nagrodę „Czerwonej Róży″ dla najlepszego studenta oraz koła naukowego Pomorza. Studentki są także stypendystkami Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku dla najlepszych studentów na rok akademicki 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013 oraz 2013/2014.

Pianistki doskonalą swe umiejętności na kursach prowadzonych m.in. przez Dinę Yoffe, Jerzego Marchwińskiego, Barbarę Halską, Ivana Klanskiego, duet fortepianowy Dorę i Anastasa Slavchev, Fabio Bidiniego.

Duet, oprócz licznych występów na koncertach w Akademii Muzycznej, aktywnie bierze udział w życiu kulturalnym Trójmiasta, a także poza jego granicami. Formacja ma na swoim koncie występy m.in. w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej, Dworku Sierakowskich w Sopocie, Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku, Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, Garnizonie w Suwałkach, Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu oraz w „Sokole″ w Starym Sączu. Pianistki uczestniczyły również trzykrotnie - w roku 2012, 2013 oraz 2014 w pracy jury Wojewódzkiego Konkursu Fletowego „Grajmy Panu – fletowe kolędowanie″ organizowanym przez III Podstawowo – Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych STO w Gdańsku.