logotype

Aleksandra Salej rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie, gdzie kształciła się pod kierunkiem p. Leokadii Watras oraz p. Bogusławy Borkowskiej. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem w 2011 roku. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu ad. Kordiana Góry.

W czasie swojej edukacji muzycznej wzięła udział w licznych koncertach, konkursach i festiwalach w wielu miastach Polski (m. in. w Warszawie, Płocku, Szczecinie, Gdańsku, Białymstoku, Olsztynie, Suwałkach), niejednokrotnie zostając ich laureatką.

Uczestniczyła w kursach mistrzowskich i lekcjach otwartych z takimi osobowościami jak Paul Gulda, Dina Yoffe, Alexiej Orłowiecki, Vladimir Slobodyan, Elżbieta Tarnawska.
Zajmuje się również muzyką kameralną, studiując pod kierunkiem prof. Anny Prabuckiej-Firlej i dra Roberta Kwiatkowskiego oraz odnosząc sukcesy w konkursach kameralnych (II nagroda Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Łomiankach oraz wyróżnienie na VII Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. Stasysa Vainuniasa w Wilnie).