m kulakowskiUrodzony w 1996 roku w Gdańsku. Grę na wiolonczeli rozpoczął w wieku sześciu lat w klasie wiolonczeli prof. Jadwigi Ewald.
Obecnie jest studentem Hochschule fϋr Musik im. Franza Liszta w Weimarze w klasie prof. Wolfganga Emanuela Schmidta oraz studentem Akademii Muzycznej im. S Moniuszki w Gdańsku w klasie as. Marcina Zdunika.
Jest laureatem I nagrody oraz nagrody specjalnej na X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego.
W latach 2009-2012 kształcił się pod kierunkiem prof. Michaela Flaksmana w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Mannheim. Stypendysta Musik Akademie w Liechtensteinie
Koncertował m.in. w Hiszpanii, Belgii, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Francji, Kanadzie i Australii.
Brał udział w wielu kursach muzycznych, gdzie kształcił się m.in. pod kierunkiem prof. F. Helmersona, G. Hoffmanna, P. Mullera, A. Norasa, J. P. Maintza i A. Bauera.
W lipcu 2010, 2011 oraz 2014 r. uczestniczył w wielkim międzynarodowym przedsięwzięciu – Morningside Music Bridge w Calgary, gdzie pracował pod kierunkiem wybitnych pedagogów. W 2011 roku w ramach tego kursu wystąpił wraz z Calgary Symphony Orchestra, wykonując Koncert wiolonczelowy h-moll A. Dworzaka i zdobywając drugą nagrodę na konkursie solistów. Zdobył też pierwsze miejsce w konkursie zespołów kameralnych wraz z młodymi artystami z Chin.
1 października 2011 roku Maciej miał zaszczyt wystąpić na koncercie inaugurującym działalność Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach pod batutą Maestro K. Pendereckiego.
W roku 2010, 2012 i 2013 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz został laureatem konkursu Narodowego Centrum Kultury – Młoda Polska.
Maciej interesuje się także muzyką rozrywkową – w styczniu 2010 roku w Sali Filharmonii Bałtyckiej wykonał dedykowaną jemu kompozycję Tadeusza Kassaka „McKulak" z towarzyszeniem Kassak Brass Ensemble.
Pierwsza połowa 2014 r. przyniosła laury na konkursach: II nagroda w Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy (kategoria TRIO), I nagroda na V Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Wiolonczelistów w Ełku (kategoria Trio) oraz Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzyki XX i XXI wieku w Radziejowicach.