Piotr Kwaśny

Piotr Kwaśny urodził się w 1979 r. w Krakowie. Dzięki stypendiom ukończył Curtis Institute of Music w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych (prof. Yumi Scott i prof. Ida Kavafian) oraz Musikhochschule w Lubece w Niemczech u prof. Shmuela Ashkenasiego. Na uczelni tej ukończył również studia podyplomowe w klasie prof. Wilfrieda Laatza. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi gdzie dyplom uzyskał pod kierunkiem prof. Iwony Wojciechowskiej. Kameralistykę studiował m.in. w Filadelfii u Petera Wiley (Trio Beaux Arts), Michaela Tree (Kwartet Guarneri) i Josepha Silversteina (Boston Symphony) oraz w Lubece u Waltera Levina (Kwartet LaSalle). Od września 2014 r. jest zaangażowany w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Stale współpracuje z pianistą Michałem Drewnowskim oraz założonym przez niego zespołem New Art Chamber Soloists, jako I skrzypek. Brał udział w festiwalach muzycznych Schleswig-Holstein, Montpellier, w Festiwalach Brahmsowskich w Lubece oraz w Festiwalu Chopin nad Nettą.

Był stypendystą Fundacji Ewy Czeszejko-Sochackiej, a w latach 2003-07 Fundacji Oscara i Very Ritter w Hamburgu. Uczestniczył w kursach mistrzowskich u Schlomo Mintza i Eduarda Gracha w Izraelu, Thomasa Brandisa (Berliner Philharmoniker) w Niemczech oraz w kursie kameralistyki pod kierunkiem Shmuela Ashkenasiego (Kwartet Vermeer) w Holandii.

październik 2020

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo