logotype

Krzysztof Karpeta

Urodzony w 1987 roku w Katowicach w rodzinie o muzycznych tradycjach. Jest absolwentem PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu. W 2011 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Stanisława Firleja. W latach 2009–2012 kształcił się również w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Mannheim pod okiem Michaela Flaksmana oraz Jeleny Očić.

Ogromną pasją Krzysztofa Karpety jest muzyka kameralna. Jest założycielem i członkiem zespołu Polish Cello Quartet. W 2008 roku wraz z wybitnym polskim pianistą młodego pokolenia, Michałem Rotem, stworzył zespół Reger Duo. Zespół ten ma za sobą wiele sukcesów (m.in. I wyróżnienie oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej, Łódź 2010). Reger Duo w ostatnich latach bardzo prężnie działa na terenie kraju oraz za granicą, rozpowszechniając mało znane dzieła kameralne różnych kompozytorów.

W latach 2010–2012 Krzysztof Karpeta był koncertmistrzem w orkiestrze Mannheimer Philharmoniker. Był również członkiem Landesjugendorchester Rheinland-Pfalz oraz CEI Yough Orchestra. Obecnie jest koncertmistrzem i pierwszym wiolonczelistą Filharmonii Bałtyckiej. Jako solista występował m.in. z orkiestrami: Capella Cracoviensis, Filharmonia Kaliska, Filharmonia Rzeszowska, Filharmonia Łódzka, Wrocławska Orkiestra Kameralna Leopoldinum, Universität Orchester Mannheim. Jako kameralista współpracował m.in. z Bartłomiejem Niziołem, Giovannim Sollimą, Agatą Szymczewską, Josem Gallardo, Vladimirem Mendelssohnem, Victorem Chestopalem, Robertem Kowalskim. W roli kameralisty występował na festiwalach m.in.: „Forum Musicum”, „Wratislavia Cantans”, „Heidelberger Kammermusik Festival”, „Jazztopad”, „Kammermusik Festival Schiermonnikoog”. Brał udział w nagraniach dla m.in.: SWR, DUX, MUSICON.

Krzysztof Karpeta jest doktorantem i asystentem w klasie wiolonczeli prof. Stanisława Firleja na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 2014 roku otrzymał wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki przyznawane przez Kapitułę Stypendium im. Jerzego Grotowskiego, działającą w ramach Wrocławskiego Programu Stypendialnego.

październik 2020
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
newsletter

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

instagram

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Subskrybuj

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję
youtube

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo
z koncertów

btn listen

social

Nasz profil na Facebooku

Polub nasz profil
na Facebooku

btn socjal

Sponsor Strategiczny PFB
energa nowe

Główny Sponsor PFB – Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepła SA