Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach z klasy śpiewu solowego prof. Jana Ballarina i adt Ewy Biegas. Jej osiągnięcia to:
• V Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. L. Różyckiego w Gliwicach - II nagroda
• I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. K. Jamroz w Kielcach - I nagroda
• VIII Międzyuczelniany Konkurs Słowiańskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach - wyróżnienie
• Międzynarodowy Konkurs Śpiewaczy im. Imricha Godina w Vrable (Słowacja) -
II nagroda
• Konkurs Wokalny "YAMAHA Music Foundation of Europe" - I nagroda
• Międzynarodowy Konkurs Wokalny "Klassik-Mania" w Wiedniu – finalistka
• IV Ogólnopolski Konkurs Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej – II nagroda
Występowała na licznych festiwalach zarówno z repertuarem operowym jak i muzyką oratoryjną m.in.: Msza C-dur „Koronacyjna" i „Litaniae Lauretanae" W. A. Mozarta,
„Stabat Mater" G. Rossiniego, „Stabat Mater" F. Poulenca, Msza koronacyjna C-dur op. 51 , J. Elsnera, „Stworzenie Świata" J.Haydna. Podczas obchodów 75. rocznicy urodzin
Henryka Mikołaja Góreckiego wykonała partię solową w II Symfonii „Kopernikowskiej". W listopadzie 2009 r. zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej w operze „Cyganeria" G. Pucciniego w partii Musetty oraz w Teatrze Muzycznym w Gliwicach partią Lizy w operetce E. Kalmana „Hrabina Marica". W czerwcu 2010 r. zadebiutowała w partii Hanny w jubileuszowym „Strasznym dworze" St.Moniuszki w reżyserii Wiesława Ochmana w Operze Śląskiej. W styczniu 2011 roku zaśpiewała partię Lucy w operze „The Telephone" Gian-Carlo Menottiego pod batutą Michała Klauzy w reżyserii Beaty Dzianowicz oraz zadebiutowała na scenie Opery Nova w Bydgoszczy partią Musetty w operze „Cyganeria" G. Pucciniego w reżyserii Macieja Prusa. We wrześniu 2011 roku zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej w partii Rozyny w operze „Cyrulik sewilski" G. Rossiniego. W lutym bieżącego roku zadebiutowała w partii Walentyny w operetce „Wesoła Wdówka" F. Lehara w Gliwickim Teatrze Muzycznym.
Wzięła udział w nagraniu operetki Karola Szymanowskiego „Loteria na mężów czyli Narzeczony nr 69" wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod batutą Michała Klauzy.
Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Klaus Arp, Mirosław Błaszczyk, Sławomir Chrzanowski, Michał Dworzyński, Stephen Ellery, Jan Wincenty Hawel, Michał Klauza, Andrzej Knap, Maciej Niesiołowski, Wojciech Rodek, Ruben Silva, Tadeusz Wojciechowski.
Umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich prof. Teresy Żylis-Gara, prof. Heleny Łazarskiej, prof. dr hab. Wojciecha Maciejowskiego. Jest stypendystką Ministra Kultury (2006, 2008) oraz Prezydenta Miasta Tarnowa (2005). Solistka Opery Śląskiej w Bytomiu, współpracuje również z Operą Nova w Bydgoszczy i Teatrem Muzycznym w Gliwicach.

wrzesień 2020

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo