zoladkiewicz Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Romana Węgrzyna. Doskonalił sztukę wokalną na kursach mistrzowskich u Ryszarda Karczykowskiego. Od 1994 r. jest solista Warszawskiej Opery Kameralnej. Gościnie występuje w Teatrze Wielkim w Łodzi, Operze Krakowskiej, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej i neapolitańskim Teatro di San Carlo. W swoim dorobku scenicznym ma liczne partie w operach Mozart (Hrabia, Almaviva w Weselu Figara), Cimarosy (Robinson w Potajemnym małżeństwie), Rossiniego (Cyrulik Sewilski, Figaro, Dandini w Kopciuszku, Taddeo we Włoszce w Algierze, Germano w Jedwabnej drabince, Fabrizio w Sroce złodziejce, Bruschino Padre w Il Signor Bruschino), Donizettiego (Malatesto w Don Pasquale, Belcore w Napoju miłosnym), Moniuszki (Maciej w Strasznym dworze, Jontek w wileńskiej wersji Halki), Czajkowski (Eugeniusz Oniegin), Verdiego (Ford w Falstaffie), Offenbacha (La Muse, Nicklausse w Opowieściach Hoffmanna), Wagnera (Donner w Złocie Renu), Ullmana (Cesarz Overall w Cesarzu Atlantydy). Brał udział w wielu festiwalach, m.in. w Bejrucie (Al Butan International Festival of Music and Art), Kartaginie (October Festival), Erl (Troler Festspiele), Sanoku (Festiwal im. Adama Didura) i Bydgoszczy (Bydgoski Festiwal Operowy). Dokonał wielu nagrań dla radia i telewizji oraz dla firm fonograficznych (Arte Nova, Dynamic, DUX).

wrzesień 2020

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo