zoladkiewicz Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Romana Węgrzyna. Doskonalił sztukę wokalną na kursach mistrzowskich u Ryszarda Karczykowskiego. Od 1994 r. jest solista Warszawskiej Opery Kameralnej. Gościnie występuje w Teatrze Wielkim w Łodzi, Operze Krakowskiej, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej i neapolitańskim Teatro di San Carlo. W swoim dorobku scenicznym ma liczne partie w operach Mozart (Hrabia, Almaviva w Weselu Figara), Cimarosy (Robinson w Potajemnym małżeństwie), Rossiniego (Cyrulik Sewilski, Figaro, Dandini w Kopciuszku, Taddeo we Włoszce w Algierze, Germano w Jedwabnej drabince, Fabrizio w Sroce złodziejce, Bruschino Padre w Il Signor Bruschino), Donizettiego (Malatesto w Don Pasquale, Belcore w Napoju miłosnym), Moniuszki (Maciej w Strasznym dworze, Jontek w wileńskiej wersji Halki), Czajkowski (Eugeniusz Oniegin), Verdiego (Ford w Falstaffie), Offenbacha (La Muse, Nicklausse w Opowieściach Hoffmanna), Wagnera (Donner w Złocie Renu), Ullmana (Cesarz Overall w Cesarzu Atlantydy). Brał udział w wielu festiwalach, m.in. w Bejrucie (Al Butan International Festival of Music and Art), Kartaginie (October Festival), Erl (Troler Festspiele), Sanoku (Festiwal im. Adama Didura) i Bydgoszczy (Bydgoski Festiwal Operowy). Dokonał wielu nagrań dla radia i telewizji oraz dla firm fonograficznych (Arte Nova, Dynamic, DUX).