logotype

NerkowskiEdukację muzyczną rozpoczął w 1999 roku w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Białymstoku, na kierunku wokalnym w klasie prof. Violetty Bieleckiej.
Od 2003 do 2008 roku, był studentem Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznejim. Fryderyka Chopina w Warszawie, którą to uczelnię ukończył z wyróżnieniem.
Współpracował z wieloma wybitnymi śpiewakami, m.in. z Jadwigą Rappé, Adamem Kruszewskim, Leonardem Mrozem, Ryszardem Karczykowskim, Marco Vinco, ze znanymi kameralistami - Mają Nosowską, Krystyną Borucińską, Robertem Morawskim i Jerzym Marchwińskim, reżyserami – Jitką Stokalską, Hanną Chojnacką, Michałem Znanieckim oraz doskonalił swój warsztat wokalny na kursach Kazimierza Pustelaka, Alison Pearce.
Od 2000 roku wykonuje partie solowe zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. W 2002 roku wziął udział w prawykonaniu, a w 2005 roku w nagraniu utworu Miłosza Bembinowa- RES TUA. W 2001 i 2006 roku zdobył I Nagrodę w Konkursie Moniuszkowskim Pieśń wieczorna w Białymstoku. Wykonywał partie solowe i brał udział w nagraniach płyt: Zygmunt Stojowski- Modlitwa za Polskę, op. 40 - kantata na sopran, baryton, chór mieszany, orkiestrę i organy do tekstu Zygmunta Krasińskiego, w wykonaniu Chóru i Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, pod batutą Marcina Nałęcz- Niesiołowskiego, Moryto Masses- nagranie płytowe partii kantora w Missa solemnis. Hommage a Josquin Desprez Stanisława Moryto, w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Zespołu Instrumentów Dętych Blaszanych, Karol Szymanowski- Pieśni kurpiowskie (partia solowa) w wykonaniu Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej, Muzyka chóralna- partia solowa w Madrygałach Stanisława Moryto.
Do jego repertuaru zaliczają się m. in. partie solowe takich utworów jak: Litanie Ostrobramskie, Loteria, Jawnuta i Verbum nobile St. Moniuszki, Zemsta nietoperza J. Straussa, Il mondo della luna J. Haydna, Bunt Żaków T.Szeligowskiego, Carmina Burana C. Orffa oraz West Side Story i Candide L.Bernsteina. W 2008 roku został stypendystą banku Société Générale i laureatem Muzycznego Forum Młodych Österreich Institut Polska. 26-go kwietnia 2009 roku, zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, w spektaklu Lukrecja Borgia Gaetano Donizettiego.
Był członkiem zespołu muzyki średniowiecznej Pressus oraz zespołu muzyki bałkańskiej- Sarakina, z którym nagrał płyty Junctions i Fryderykata. Obecnie współpracuje z L.T.L Opera Studio (Laboratorio Toscano per la lirica), Operą i Filharmonią Podlaską, Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie oraz Teatrem Wielkim w Poznaniu

wrzesień 2020
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
newsletter

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

instagram

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Subskrybuj

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję
youtube

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo
z koncertów

btn listen

social

Nasz profil na Facebooku

Polub nasz profil
na Facebooku

btn socjal

Sponsor Strategiczny PFB
energa nowe

Główny Sponsor PFB – Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepła SA