logotype

Jakub RousekJakub Rousek (tenor) urodził się 22 marca 1982 roku w Ołomuńcu (Republika Czeska).
Jest śpiewakiem solistą w Teatrze Morawskim w Ołomuńcu. W roku 2004 rozpoczął prywatne studia śpiewu operowego u mgra Vaclava Maleka, które kontynuuje do dziś. Poza tym bierze udział w koncertach za granicą, np. w Niemczech (Filharmonicy Berlińscy, Gewandhaus w Lipsku, Hamburska Leisthalle), czy w Belgii (Antwerpia, Bruksela). W 2008 roku brał udział w Festiwalu Janáčka Brno 2008, grając rolę Lacy w operze Jenufa Leoša Janáčka. W roku 2010 śpiewał gościnnie rolę Don José w Carmen, w Pradze. W lutym 2011 roku był gościem na koncercie Carmina Burana i IX Symfonii Ludwiga van Beethovena w monachijskiej Gasteig Philharmonie. 28 lutego 2011 roku śpiewał rolę Don José w Carmen, w Teatrze Narodowym w Pradze. W ramach angażu w Morawskim Teatrze w Ołomuńcu śpiewa rolę Jeníka w operze Sprzedana narzeczona Bedřicha Smetany. Występował także w Niemczech jako Gianetto w operze La Gazza Ladra. We wrześniu 2011 r.w Teatrze Morawskim w Ołomuńcu zagra Nemorino w operze Elisir d'amor.

Repertuar:

Camille de Rossilon Wesoła wdówka /F. Lehár/
Leonetto Boccacio /F. von Suppé/
Steuermann Latający Holender /R. Wagner/
Ferrando Cosi fan tutte /W.A. Mozart/
Roberto di Leicester Maria Stuarda /G. Donizetti/
Laca Jenufa /L. Janacek/
Mario Cavaradossi Tosca /G. Puccini/
Georges Duménil Bal w operze /R. Heuberger/
Don José Carmen /G. Bizet/
Jeník /Hans/ Sprzedana narzeczona /B. Smetana/
Calaf Turandot /G. Puccini/
Ismael Nabucco /G. Verdi/
Gaston La Traviatta /G. Verdi/
Turidu Cavalleria rusticana /P. Mascani/
Gianetto La gazza ladra /G. Rossini/
Nemorino Elisir d´amore /G. Donizetti/

wrzesień 2020
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
newsletter

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

instagram

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Subskrybuj

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję
youtube

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo
z koncertów

btn listen

social

Nasz profil na Facebooku

Polub nasz profil
na Facebooku

btn socjal

Sponsor Strategiczny PFB
energa nowe

Główny Sponsor PFB – Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepła SA