Jakub RousekJakub Rousek (tenor) urodził się 22 marca 1982 roku w Ołomuńcu (Republika Czeska).
Jest śpiewakiem solistą w Teatrze Morawskim w Ołomuńcu. W roku 2004 rozpoczął prywatne studia śpiewu operowego u mgra Vaclava Maleka, które kontynuuje do dziś. Poza tym bierze udział w koncertach za granicą, np. w Niemczech (Filharmonicy Berlińscy, Gewandhaus w Lipsku, Hamburska Leisthalle), czy w Belgii (Antwerpia, Bruksela). W 2008 roku brał udział w Festiwalu Janáčka Brno 2008, grając rolę Lacy w operze Jenufa Leoša Janáčka. W roku 2010 śpiewał gościnnie rolę Don José w Carmen, w Pradze. W lutym 2011 roku był gościem na koncercie Carmina Burana i IX Symfonii Ludwiga van Beethovena w monachijskiej Gasteig Philharmonie. 28 lutego 2011 roku śpiewał rolę Don José w Carmen, w Teatrze Narodowym w Pradze. W ramach angażu w Morawskim Teatrze w Ołomuńcu śpiewa rolę Jeníka w operze Sprzedana narzeczona Bedřicha Smetany. Występował także w Niemczech jako Gianetto w operze La Gazza Ladra. We wrześniu 2011 r.w Teatrze Morawskim w Ołomuńcu zagra Nemorino w operze Elisir d'amor.

Repertuar:

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo