Magdalena SchabowskaMAGDALENA SCHABOWSKA – sopran
Absolwentka Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Radomiu- I st.- klasa skrzypiec, II st.- klasa śpiewu solowego. W 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu ad. dr Stanisława Daniela Kotlińskiego. Studiowała również za granicą jako stypendystka Programu Erasmus w Conservatorio Di Musica Antonio Vivaldi w Alessandrii we Włoszech w klasie śpiewu prof. Lorenzy Canepy w całym roku akademickim 2008/2009. Od kilku lat współpracuje jako chórzystka i solistka z Radomskim Chórem Akademickim Politechniki Radomskiej. W kwietniu 2006 roku wygrała Casting na Panienkę z Okienka reprezentując miasto Gdańsk – uświetniając swoją osobą wszystkie ważne uroczystości takie jak m.in.: Dni Gdańska, Jarmark Dominikański oraz Neptunalia. Będąc Panienką z Okienka prowadziła także Cykle Lekcji Muzealnych w Dworze Artusa w Gdańsku. Aktywnie udziela się w życiu artystycznym jako solistka: IX Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej, Festiwali Muzyki Dawnej w Radomiu, Koncertów Muzyki Karnawałowej w Radomiu, Oliwskich Koncertów Kameralnych w Gdańsku, Koncertów Muzyki Kameralnej i Organowej w Miłkach, Festiwalu Pieśni Religijnej – Cantate Domino w Koszalinie, Gali Belcanto w Sopocie, III Nowohuckiego Festiwalu Tradycji i Wariantgardy Nowytop Sztuk w Krakowie. Brała udział w wielu konkursach wokalnych w Łodzi, Nowym Sączu, Warszawie, Katowicach, Zdar nad Sazavou (Czechy), Lucca (Włochy), Voghera (Włochy). Będąc studentką Akademii Muzycznej w Gdańsku doskonaliła swój warsztat na Kursach Mistrzowskich dla wokalistów prowadzonych przez Maestro Claudio Desderi w 2008 i 2010 roku.