Niemiecki bas-baryton rozpoczął karierę w 1980 jako solista altowy chóru Tölzer Knabenchor. Do 1986 występował jako solista altowy w licznych produkcjach operowych (m.in. jako Zefir w Apollonie i Hiacyncie Mozarta) oraz dokonał kilku nagrań płytowych; był solistą w Mszy h-moll Bacha pod dyrekcją Andrew Parrotta (EMI) oraz w Kantatach nr 163–178pod batutą Nikolausa Harnoncourta (seria „Das alte Werk"wytwórni Teldec). W latach 1995-98 studiował w National Opera Studio w Londynie.

Jako bas-baryton współpracował z dyrygentami tej miary, co Jean-Claude Malgoire, Frans Brüggen, Hans Graf, Gustav Leonhardt, Andrew Parrott i Rafael Frühbeck de Burgos, Colin Davis, Edward Downes.

Do jego ról operowych zaliczają się m.in. Sarastro (Czarodziejski flet), Osmin (Uprowadzenie z seraju), Figaro (Wesele Figara), Masetto (Don Giovanni) i Przemawiający (Czarodziejski flet) Mozarta; Sparafucile (Rigoletto) i Hrabia Horn (Bal maskowy) Verdiego; Mefistofeles (Faust Gounoda); Colline (Cyganeria Pucciniego), Agent Tajnej Policji (Konsul Menottiego) i Ciało (Przedstawienie duszy i ciała Cavalieriego), oraz Pluton (Orfeusz) i Merkury (Koronacja Poppei) Monteverdiego. Występował na scenie Walijskiej Opery Narodowej, Opery Holland Park, Opery Szkockiej, English National Opera w Londynie oraz w teatrach operowych w Saarbrücken, Bonn, Hagen, Kolonii, Parmie, Neapolu, Genui, Turynie i Amsterdamie.

Ważnym punktem jego działalności artystycznej jest wykonywanie dzieł Bacha. Uczestniczył m.in. w kilku nagraniach i koncertach w ramach serii Bach Cantata Pilgrimage prowadzonych przez Johna Eliota Gardinera

wrzesień 2020

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo