Sikora KarolinaUrodzona w Gdańsku. Edukację wokalną rozpoczęła w 1998 r. w PSM II st. w Gdańsku w klasie śpiewu Longiny Kozikowskiej-Bruny.
W 2006 r. ukończyła z wyróżnieniem gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki (klasa śpiewu prof. Ryszarda Minkiewicza) oraz w roku 2008 również z wyróżnieniem Hochschule für Musik und Theater
w Hamburgu (klasa śpiewu prof. Renaty Behle).
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2004/2005, oraz w latach 2007/2008 prestiżowego programu stypendialnego DAAD w Niemczech.
Brała udział w mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych m.in. przez Rolando Panerai, Paula Esswooda, Larissę Gergievę, Ingrid Kremling, Angelę Denoke, Gerharda Kahrego, Margreet Honig.
Jest laureatką IV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. L. Różyckiego w Gliwicach (I nagroda), VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego dla Młodych Śpiewaków Operowych im. N. Rimskiego-Korsakova organizowanego przez Teatr Maryjski w Sankt Petersburgu (III Nagroda), 23. Międzynarodowego Konkursu Operetkowego im. Roberta Stolza w Hamburgu (I Nagroda).
W 2006 roku została przyjęta do Studia Operowego przy Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu.
Od 2005 roku bardzo ściśle współpracuje z Schleswig-Holstein Musik Festival. W ramach jego działalności występowała jako solistka m.in. na festiwalu La Folle Journee au Japon Tokio (Japonia), Mozarteum Brasileiro São Paulo&Rio de Janeiro (Brazylia), Kanazawa Ishikawa Concert Hall (Kanazawa), Shanghai Festival (Chiny), Mozart-Festival (Johannesburg, RPA), Rheingau Musik Festival (Niemcy), Händel-Festspiele, Dom Halle, (Niemcy), Bodenseefestival Konstanz (Niemcy), pracując m.in. z takim dyrygentami jak Rolf Beck, Thomas Hengelbrock, Robert Gritton, Peter Schreier, Christoph Eschenbach. Poza tym udział w „48 Stagione Concertistica" w Politeama Garibaldi w Palermo (Sycylia), XVIII Uroczystym Koncercie Charytatywnym Lions Club Gdańsk Neptun. Z orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej pod dyrekcją Kaia Bumanna wykonała pieśni na mezzosopran i orkiestrę symfoniczną „Sea Pictures" E. Elgara. W marcu 2009 roku dokonała nagrania dla niemieckiej wytwórni Hänssler Classic oratorium „Alexander's Feast" G.F. Händla. W grudniu 2010 roku wraz z Bamberger Symphoniker wykonywała partię altową w „Mesjaszu" G.F. Händla w Filharmonii Narodowej w Bamberg (Niemcy).
W 2007 roku debiutowała rolą Jasia w operze „Jaś i Małgosia" E. Humperdincka
w Staatstheater Lüneburg. Następnie w Theater Forum w Hamburgu wykonywała partię Mère Marie w „Dialogach Karmelitanek" F. Poulenca. Od sezonu artystycznego 2009/2010 współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku. Występuje m.in. w spektaklach: „Ariadna na Naxos" R. Straussa (Kompozytor), „Czarodziejski Flet" W.A. Mozarta (III Dama), „Makbet" G. Verdi (Dama).

październik 2020

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo