Sikora KarolinaUrodzona w Gdańsku. Edukację wokalną rozpoczęła w 1998 r. w PSM II st. w Gdańsku w klasie śpiewu Longiny Kozikowskiej-Bruny.
W 2006 r. ukończyła z wyróżnieniem gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki (klasa śpiewu prof. Ryszarda Minkiewicza) oraz w roku 2008 również z wyróżnieniem Hochschule für Musik und Theater
w Hamburgu (klasa śpiewu prof. Renaty Behle).
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2004/2005, oraz w latach 2007/2008 prestiżowego programu stypendialnego DAAD w Niemczech.
Brała udział w mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych m.in. przez Rolando Panerai, Paula Esswooda, Larissę Gergievę, Ingrid Kremling, Angelę Denoke, Gerharda Kahrego, Margreet Honig.
Jest laureatką IV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. L. Różyckiego w Gliwicach (I nagroda), VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego dla Młodych Śpiewaków Operowych im. N. Rimskiego-Korsakova organizowanego przez Teatr Maryjski w Sankt Petersburgu (III Nagroda), 23. Międzynarodowego Konkursu Operetkowego im. Roberta Stolza w Hamburgu (I Nagroda).
W 2006 roku została przyjęta do Studia Operowego przy Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu.
Od 2005 roku bardzo ściśle współpracuje z Schleswig-Holstein Musik Festival. W ramach jego działalności występowała jako solistka m.in. na festiwalu La Folle Journee au Japon Tokio (Japonia), Mozarteum Brasileiro São Paulo&Rio de Janeiro (Brazylia), Kanazawa Ishikawa Concert Hall (Kanazawa), Shanghai Festival (Chiny), Mozart-Festival (Johannesburg, RPA), Rheingau Musik Festival (Niemcy), Händel-Festspiele, Dom Halle, (Niemcy), Bodenseefestival Konstanz (Niemcy), pracując m.in. z takim dyrygentami jak Rolf Beck, Thomas Hengelbrock, Robert Gritton, Peter Schreier, Christoph Eschenbach. Poza tym udział w „48 Stagione Concertistica" w Politeama Garibaldi w Palermo (Sycylia), XVIII Uroczystym Koncercie Charytatywnym Lions Club Gdańsk Neptun. Z orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej pod dyrekcją Kaia Bumanna wykonała pieśni na mezzosopran i orkiestrę symfoniczną „Sea Pictures" E. Elgara. W marcu 2009 roku dokonała nagrania dla niemieckiej wytwórni Hänssler Classic oratorium „Alexander's Feast" G.F. Händla. W grudniu 2010 roku wraz z Bamberger Symphoniker wykonywała partię altową w „Mesjaszu" G.F. Händla w Filharmonii Narodowej w Bamberg (Niemcy).
W 2007 roku debiutowała rolą Jasia w operze „Jaś i Małgosia" E. Humperdincka
w Staatstheater Lüneburg. Następnie w Theater Forum w Hamburgu wykonywała partię Mère Marie w „Dialogach Karmelitanek" F. Poulenca. Od sezonu artystycznego 2009/2010 współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku. Występuje m.in. w spektaklach: „Ariadna na Naxos" R. Straussa (Kompozytor), „Czarodziejski Flet" W.A. Mozarta (III Dama), „Makbet" G. Verdi (Dama).