logotype

Sikora KarolinaUrodzona w Gdańsku. Edukację wokalną rozpoczęła w 1998 r. w PSM II st. w Gdańsku w klasie śpiewu Longiny Kozikowskiej-Bruny.
W 2006 r. ukończyła z wyróżnieniem gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki (klasa śpiewu prof. Ryszarda Minkiewicza) oraz w roku 2008 również z wyróżnieniem Hochschule für Musik und Theater
w Hamburgu (klasa śpiewu prof. Renaty Behle).
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2004/2005, oraz w latach 2007/2008 prestiżowego programu stypendialnego DAAD w Niemczech.
Brała udział w mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych m.in. przez Rolando Panerai, Paula Esswooda, Larissę Gergievę, Ingrid Kremling, Angelę Denoke, Gerharda Kahrego, Margreet Honig.
Jest laureatką IV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. L. Różyckiego w Gliwicach (I nagroda), VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego dla Młodych Śpiewaków Operowych im. N. Rimskiego-Korsakova organizowanego przez Teatr Maryjski w Sankt Petersburgu (III Nagroda), 23. Międzynarodowego Konkursu Operetkowego im. Roberta Stolza w Hamburgu (I Nagroda).
W 2006 roku została przyjęta do Studia Operowego przy Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu.
Od 2005 roku bardzo ściśle współpracuje z Schleswig-Holstein Musik Festival. W ramach jego działalności występowała jako solistka m.in. na festiwalu La Folle Journee au Japon Tokio (Japonia), Mozarteum Brasileiro São Paulo&Rio de Janeiro (Brazylia), Kanazawa Ishikawa Concert Hall (Kanazawa), Shanghai Festival (Chiny), Mozart-Festival (Johannesburg, RPA), Rheingau Musik Festival (Niemcy), Händel-Festspiele, Dom Halle, (Niemcy), Bodenseefestival Konstanz (Niemcy), pracując m.in. z takim dyrygentami jak Rolf Beck, Thomas Hengelbrock, Robert Gritton, Peter Schreier, Christoph Eschenbach. Poza tym udział w „48 Stagione Concertistica" w Politeama Garibaldi w Palermo (Sycylia), XVIII Uroczystym Koncercie Charytatywnym Lions Club Gdańsk Neptun. Z orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej pod dyrekcją Kaia Bumanna wykonała pieśni na mezzosopran i orkiestrę symfoniczną „Sea Pictures" E. Elgara. W marcu 2009 roku dokonała nagrania dla niemieckiej wytwórni Hänssler Classic oratorium „Alexander's Feast" G.F. Händla. W grudniu 2010 roku wraz z Bamberger Symphoniker wykonywała partię altową w „Mesjaszu" G.F. Händla w Filharmonii Narodowej w Bamberg (Niemcy).
W 2007 roku debiutowała rolą Jasia w operze „Jaś i Małgosia" E. Humperdincka
w Staatstheater Lüneburg. Następnie w Theater Forum w Hamburgu wykonywała partię Mère Marie w „Dialogach Karmelitanek" F. Poulenca. Od sezonu artystycznego 2009/2010 współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku. Występuje m.in. w spektaklach: „Ariadna na Naxos" R. Straussa (Kompozytor), „Czarodziejski Flet" W.A. Mozarta (III Dama), „Makbet" G. Verdi (Dama).

październik 2020
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
newsletter

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

instagram

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Subskrybuj

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję
youtube

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo
z koncertów

btn listen

social

Nasz profil na Facebooku

Polub nasz profil
na Facebooku

btn socjal

Sponsor Strategiczny PFB
energa nowe

Główny Sponsor PFB – Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepła SA