julia novikovaStudiowała śpiew w Konserwatorium imienia Mikołaja Rimskiego-Korsakowa (prof. Olga Kondina) w rodzinnym St. Petersburgu. Już podczas studiów zdobyła pierwsze doświadczenia sceniczne śpiewając partie Zuzanny w Weselu Figara, Serpiny w Służąca Panią i Marfy w Carskiej narzeczonej.

W roku 2006 zadebiutowała, pod dyrekcją Valerego Gergieva, na scenie Teatru Marińskiego w partii Flory w operze W kleszczch lęku (Obrót śruby) Brittena. W latach 2006-2008 występowała jako Olimpia w Opowieściach Hoffmanna Rozyna w Cyruliku Sewilskim, Królowa Szemachanu w Złotym Koguciku, Gilda w Rigoletto, Królowa Nocy w Czarodziejskim flecie. Rozpoczęła także współpracę z teatrami operowymi we Frankfurcie nad Menem, Dortmundzie, Bonn, Monachium, Stuttgarcie i Hamburgu .W roku 2009 zadebiutowała na scenie Opery w Wiedniu. W latach 2010- 2011 występowała w Lyonie i Waszyngtonie.

Wielkim sukcesem Julii Novikovej był występ w partii Gildy w telewizyjnej produkcji opery G. Verdiego Rigoletto. Całość, w reżyserii Marco Bellocchio, zrealizowano na żywo w oryginalnych plenerach i transmitowano do 148 krajów świata. Dyrygował Zubin Mehta a w głównych partiach, obok Julii Novikovej, wystapili: Placido Domingo ( Rigoletto), Ruggero Raimondi (Sparafucile ) i Vittorio Grigolo (Książe Mantui). W roku 2011 świetne recenzje zebrały jej kreacje w tytułowych partiach w Lunatyczce Belliniego na scenie w Bonn oraz w Słowiku Strawińskiego na Festiwalach w Quebecu i Salzburgu.

Julia Novikova jest laureatką wielu konkursów m.in. Miedzynarodowego Konkursu im. Wilhelma Stenhammara (Szwecja 2006), Miedzynarodowego Konkursu w Genewie (2007).

W roku 2009 zdobyła I nagrodę i nagrodę publiczności na zainicjowanym przez Placido Domingo Światowym Konkursie Operowym OPERALIA, który odbył się w Budapeszcie.

wrzesień 2020

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo