Sopran dramatyczny w barwie głosu. Ukończyła klasy śpiewu i skrzypiec w Konserwatorium Muzycznym „S. Pietro do Majella” w Neapolu, a później doskonaliła się pod przewodnictwem Maestro Giuseppe Ruisiego. Jej intensywna kariera artystyczna rozpoczęła się od debiutu w „Cavaleria Rusticana” (w roli Santuzzy), udziału w operze „Tosca” odgrywanej na inaugurację sezonu Work of Tirana, „Traviacie” w Mantui oraz w operze „Madame Butterfly” wystawianej na otwarcie sezonu 2006 przez the Work Magiara di Cluj w Rumunii).
Ms Palazzo występowała na koncertach we Włoszech oraz za granicą, co potwierdzają: dyplom zasługi zdobyty w konkursie w San Remo w 1996 roku, tytuł Najlepszej Śpiewaczki Roku oraz Koncert Galowy w Teatrze „Petruzzelli” w Bari, z tenorem Mikołajem Martinucci. Ogromny repertuar Pani Palazzo obejmuje wszystkie rodzaje wokalne: od „Laudy” pochodzącej z XIII wieku do współczesności, ze szczególnym odniesieniem do włoskiego baroku i bel canto. Ms Palazzo jest również bardzo ceniona dzięki interpretacjom włoskich arii operowych oraz neapolitańskiej piosence klasycznej. W swoim dorobku ma nagrania oryginalnych neapolitańskich utworów, zarówno dla telewizji krajowej i włoskiej Sky. Interpretacje tych pięknych utworów w jej wykonaniu usłyszeć można również w wielu obcych krajach, zwłaszcza na międzynarodowych festiwalach: Elbang-Fest w Dreźnie (Niemcy) i Epidauros Festival, Cavtat - Dubrownik (Chorwacja), Nis Festival (Nice), Guarnerius Art. Center (Belgrad), Leskovac (Serbia).