sierpień 2020

Fryderyk Chopin – Scherzo cis-moll op. 39 nr 3
Karol Szymanowski – Preludia op. 1 nr 3, 7 i 8

Bilet rodzinny - 55 zł
Cena karnetowa przy wyborze 4 koncertów: bilet normalny - 16 zł, bilet ulgowy - 10 zł (zakup tylko w kasie)

Urodzony w 1999 roku w Mrągowie. Rozpoczął naukę gry na fortepianie w PSM I st. im. F. Chopina w Mrągowie, a kontynuował w OSM I i II st. Im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie mgra Mariusza Trzebniaka. W roku 2015 ukończył gimnazjum muzyczne tamże, po czym został uczniem Szkoły Muzycznej II st. w Gdańsku-Wrzeszczu, gdzie kontynuował naukę pod kierunkiem mgr Alicji Wieczorek. Od października 2018 jest studentem Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu dra Kordiana Góry.
Jest laureatem wielu konkursów Ogólnopolskich i Międzynarodowych, zarówno solowych, jak i kameralnych, m.in. Nagroda Prezesa Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury za najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego oraz Nagroda Artystyczna im. Tatiany Shebanovej ,,Za szczególne predyspozycje chopinowskie" na XIV Międzynarodowym Forum Pianistycznym ,,Bieszczady bez granic" oraz III miejsce w I Międzynarodowym V Ogólnopolskim Pianistycznym Konkursie Chopinowskim w Turznie I miejsce w XIX Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych W Jaworze, nagroda Grand Prix w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zespołów Kameralnych w Szczecinie oraz III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Fortepianem w Gdańsku.
Koncertował między innymi w Pałacu Uphagena w Gdańsku-Wrzeszczu, Gdańskim Ratuszu Staromiejskim oraz w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracował z Lwowską Orkiestrą Kameralną ,,Akademia”, występując z nią w ramach Międzynarodowego Forum Pianistycznego ,,Bieszczady bez granic” w Ustrzykach Dolnych oraz Jarosławiu. Występował również wraz z kwartetem smyczkowym ,,NeoQuartet” w ramach koncertu ,,Pomorskie Talenty Muzyczne” w Słupsku.
Uczestniczył w lekcjach mistrzowskich u boku wielu znamienitych pianistów m.in. prof. Andrzejem Jasińskim, prof. Alicją Paletą-Bugaj, prof. Katarzyną Popową-Zydroń, prof. Waldemarem Andrzejewskim oraz prof. Berndem Goetzke.

patryk morgaś

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Gdansk