sierpień 2020

Richard Bissill - Time and Space na dwa rogi i fortepian
Paul Dukas - Villanelle na róg i fortepian
Eugène Bozza - En Foret na róg i fortepian

Piotr Kowalski – waltornista- solista Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Od 2014 r do 2020 r. - pierwszy waltornista- solista Filharmonii Poznańskiej im. T. Szeligowskiego. W latach 2009-2011 - waltornista Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Wielokrotny finalista krajowych i międzynarodowych konkursów, zarówno jako solista, jak i kameralista m. in. II nagroda w Międzynarodowym Konkursie Kwintetów Klasycznych im. H. Tomasiego w Marsylii (2015), I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Waltornistów w Łodzi (2012), I nagroda w VIII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Instrumentów Dętych w Warszawie, kategoria: kwintet drewniany, jednocześnie I nagroda w kategorii: zespoły instrumentów blaszanych (2010).
Członek docenionego w świecie kwartetu waltorniowego Hornet Quartet, kwintetu klasycznego absolwentów UMFC, oraz kwintetu klasycznego Saphir- finalisty konkursu w Marsylii.
Pięciokrotnie uczestniczył w międzynarodowym projekcie I Culture Orchestra- jako pierwszy waltornista. W jego ramach brał udział w warsztatach orkiestrowych, oraz sekcyjnych prowadzonych m. in. przez Jeffa Bryant'a (London Symphony Orchestra, Royal College of Music London), czy Roda Franks'a (London Symphony Orchestra).
W 2017 r, oraz 2019 r. brał udział w Międzynarodowym Sympozjum Waltorniowym w Natal- Brazylia, a następnie w Ghent- Belgia, organizowanym przez International Horn Society, zrzeszającym muzyków- waltornistów z całego świata.
Uczestniczył w trzech edycjach Corno Brass Music Festival w Zielonej Górze, zarówno jako kursant jak i artysta festiwalu (2017, 2018, 2019 - warsztaty prowadzili m. in. Froydis Ree Wekre, Denise Tryon, Raimund Zell, Frank Lloyd).
Współpracuje z wieloma orkiestrami w Polsce m. in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, NFM Filharmonia Wrocławska, NFM Leopoldinum, AUKSO- orkiestra kameralna miasta Tychy, Polska Filharmonia Kameralna- Sopot.

Piotr_waltornia.jpg

Michał Szczerba – urodził się w 1982 roku, jest pierwszym waltornistą Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie również ukończył Akademię Muzyczną w klasie waltorni Edwarda Danieckiego. Doskonalił również swoje umiejętności pod okiem tak znamienitych artystów, jak Radovan Vlatković czy Frøydis Ree Wekre.
Jako solista koncertował z orkiestrami filharmonii w Bydgoszczy, Gdańsku, Rzeszowie, Zielonej Górze, Olsztynie, Kielcach, z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Polską Filharmonią Kameralną Sopot oraz Royal Band of the Belgian Guides. Regularnie wykonuje też solowe recitale na festiwalach muzycznych w całej Polsce.
Jest aktywnym kameralistą , członkiem zespołu Hornet Quartet, z którym zdobył Srebrny Medal na konkursie Svirel w Słowenii oraz zwyciężył w ogólnoświatowym konkursie kwartetów waltorniowych organizowanym przez International Horn Society w Natal w Brazylii. W latach 2004 – 2014 współtworzył również kwintet blaszany Hevelius Brass, z którym koncertował w wielu krajach Europy. Jako muzyk orkiestrowy, regularnie współpracuje z niemal wszystkimi czołowymi polskimi orkiestrami, a także z Malaysian Philharmonic Orchestra. Był finalistą i laureatem wyróżnienia w I Ogólnopolskim Konkursie Waltornistów im. prof. Edwina Golnika w Łodzi w 2006 roku.
Jego dorobek nagraniowy to dwie płyty solowe, pięć kameralnych oraz kilkadziesiąt orkiestrowych w roli pierwszego waltornisty. Od 2016 roku prowadzi klasę waltorni na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz jest rezydentem i wykładowcą w ramach Corno Brass Music Festival. Michał Szczerba jest artystą firmy Stomvi.

cartells_Michal_Szczerba_05_RGB.jpg

Natalia Domańska
Pianistka-kameralistka, wykładowca Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Urodziła się w 1989r. w Opolu. Edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina.
W 2008r. Podjęła studia w klasie fortepianu dr hab. Macieja Pabicha w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w 2013r. uzyskała tytuł magistra sztuki. Od 2012r. pracuje jako pianistka-kameralistka w Katedrze Instrumentów Dętych swojej Alma Mater, prowadząc przedmiot Praca z pianistą oraz Nauka akompaniamentu. W swoim repertuarze posiada ponad sto pozycji z literatury na instrumenty dęte blaszane.
W ubiegłych latach pracowała również jako nauczyciel fortepianu, stosując między innymi amerykańską innowacyjną metodę opartą na „Teorii uczenia się muzyki” wg. Edwina E. Gordona. Od września 2018r. pracuje jako pianista- akompaniator w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. współpracując z klasami fletu oraz saksofonu.
Jako solistka występowała z Orkiestrą Filharmonii Opolskiej, Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej oraz Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych w Poznaniu.
Jako kameralistka brała udział w licznych koncertach, (godnymi uwagi są recitale w Akademii Muzycznej w Krakowie i Gdańsku, Hochschule für Musik und Theater Rostock, Deutsche Oper Berlin, Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin, Carte blanche Konzert w Berliner Philharmoniker oraz Yan Cheng City Arts Training Centre w Chinach). Regularnie jest zapraszana do współpracy na kursy mistrzowskie i festiwale w kraju i za granicą - m.in. Brassweek Samedan, Żywieckie Suwakowanie, Corno Brass Music Festival, Tromboholizm - Poznań Trombone Festival, podczas których pracuje pod kierunkiem wybitnych i renomowanych muzyków światowych estrad.
Ponadto jest również dyplomowanym menedżerem kultury. Poza muzyką interesuje się fotografią.
W kwietniu 2020 roku ukazał się jej pierwszy album pt. „Small Talk” z dziełami na puzon i fortepian, nagrany wspólnie z pierwszym puzonistą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach - Tomaszem Hajdą.

n.domanska2.jpg

Liczba miejsc ograniczona

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Gdansk