sierpień 2019

Bilety w cenie  15, 25zł

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

kup bilet 24

Eugenio Maria Fagiani (Włochy)

Johann Sebastian Bach - Passacaglia c-moll BWV 582
Remigio Renzi - Andantino Cantabile
Moritz Brosig - Preludium i Fuga fis-moll op. 1 nr 3
Franz Liszt - Sposalizio (Drugie lata pielgrzymstwa), transkr. Désiré Walter
Guy Ropartz - Adagio (z 2 Symfonii), transkr. Désiré Walter
Ulisse Matthey - Toccata Carillon

Bilet rodzinny - 55 zł

Eugenio Fagiani

Jest docenionym na arenie międzynarodowej organistą występującym w całej Europie, na Białorusi, na Cyprze, w Izraelu, Jordanii, Libanie, Rosji, Syrii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i USA.
Jest zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich (zarówno w interpretacji jak i improwizacji) oraz wykładów gościnnych dla kilku najwyższej klasy instytucji muzycznych w Europie i Ameryce Północnej. Wielokrotnie pełnił funkcję jurora w międzynarodowych konkursach muzycznych.
Jest organistą franciszkańskiego sanktuarium w La Verna w Arezzo i pełni funkcję organisty Orkiestry Sinfonica di Milano LaVerdi. W lutym 2017 roku był pierwszym zachodnioeuropejskim muzykiem zaproszonym do występów w Syrii (od 2011 roku). W listopadzie 2018 roku wykonał koncert poświęcenia odnowionych organów w kościele św. Franciszka w Aleppo.
Jego utwory kompozytorskie (a także udana seria transkrypcji organów) są obecnie częścią repertuaru najbardziej prestiżowych artystów naszych czasów, takich jak Stephen Tharp i David Briggs.
Eugenio jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Internazionale di Musica d'Organo de La Verna i Festiwalu Organistico "S.Donato" w Arezzo's Dome. Jest Doradcą Artystycznym Festiwalu Organów Terra Sancta w siedmiu krajach, organizowanego przez Kustodię Ziemi Świętej.

mfmo 2019 belka logotypowa 1