Festiwale

kup bilet 24

Johannes Skudlik (Niemcy)

Johann Sebastian Bach - Pièce d´orgue (Fantasie G-Dur), BWV 572
Johann Sebastian Bach - Air z 3. Suity orkiestrowej BWV 1068 (oprac. S. Karg-Ebert)
Léon Boëllmann - Suite Gothique op. 25
Théodore Dubois - In paradisum
Pierre Cochereau - Scherzo symphonique
Wolfgang Amadeusz Mozart - Andante KV 616
Charles Marie Widor - Toccata aus der 5. Symphonie

Bilet rodzinny - 55 zł

Johannes Skudlik

Urodził się w Monachium, dorastał w Barcelonie.
Grę na organach, muzykę liturgiczną studiował na monachijskim Uniwersytecie Muzycznym. Prywatne lekcje dyrygentury pobierał u Eugena Jochuma i Claudio Abbado.
Jako organista koncertował w niemal wszystkich krajach Europy, w USA i w Azji: Tokio, Boston (Uniwersytet Harvarda). Występował również w salach koncertowych w Monachium, Berlinie, Kolonii, Essen, Gdańsku (Polska Filharmonia Bałtycka), Hong Kongu, St. Petersburgu.
Ponadto koncertował w katedrach w Monachium, Kolonii, Trier, Londynie - Westminster, Sevilli, Salamance, Paryżu (Notre Dame i Katedra św. Bartłomieja).
Występował również w Weronie, Zurychu, Kopenhadze i w Palermo.
Jako dyrygent i solista współpracuje z Munich Symphony Orchestra, Münchner Rundfunkorchester, Orchestra of the Age of Enlightenment, Orchestra Symphony Prague oraz Münchener Bach-Chor.
W swoim bogatym dorobku artystycznym posiada ponad 30 nagrań płytowych oraz nagrania radiowe i telewizyjne (RIAS Berlin, WGBH Radio Boston, RAI tre, TVP, Bayerische Rundfunk). Na szczególną uwagę zasługuje jego nagranie Requiem Verdiego i Elijah Mendelssohna z Landsberg Oratorio Choir oraz muzykami Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks.
Johannes Skudlik jest założycielem i dyrektorem artystycznym Euro-Via Festival, Landsberger Konzerte oraz Bayerische Orgelsommer.

mfmo 2019 belka logotypowa 1