sierpień 2019

kup bilet 24

Patryk Podwojski – organy
Maciej Jachimowicz – organy

Patryk Podwojski – Improwizacja – Preludium, Trio adagio e dolce i Fuga w stylu niemieckiego baroku
Patryk Podwojski – Improwizacja – Temat własny i wariacje w klasycznym stylu

Maciej Jachimowicz – M.Weckmann – Fatasia in d
Maciej Jachimowicz – J.S.Bach – Schmucke dich BWV 654

Patryk Podwojski – F. Nowowiejski – III Symfonia Organowa (Lourdzka) – część III, Epilog
Patryk Podwojski – Improwizacja – Passacaglia hommage a Max Reger

Maciej Jachimowicz – F. Nowowiejski – Preludium „Adoremus“
Maciej Jachimowicz – Ch. Tournemire – Improwizacja na temacie „Victimae Paschali Laudes“

Patryk Podwojski
Ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu w klasie organów mgr Błażeja Musiałczyka. W 2018 r. ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego oraz dr hab. Hanny Dys. Obecnie kontynuuje kolejne studia w klasie improwizacji organowej prof. Wolfganga Seifena na Universität der Künste w Berlinie. Od 2015 roku pełni funkcję organisty Archikatedry w Gdańsku- Oliwie.
Patryk Podwojski brał udział w licznych konkursach organowych m.in. Ogólnopolski konkurs organowy w Olsztynie, którego został laureatem. W 2013 roku zajął III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krasnobrodzie. W 2014 roku zajął I miejsce na XXVI Międzynarodowym Konkursie Organowym w Rumii. W 2015 i 2018 roku został finalistą IX i X Międzynarodowego Konkursu Organowego im. J.P. Sweelincka w Gdańsku. W 2016 roku zajął II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Organowym "Vox Polonica Petropolis" w Petersburgu (Rosja) oraz III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Organowej i Kameralnej w Mielcu. W 2017 roku został finalistą I Międzynarodowego Konkursu Organowego w Białymstoku oraz zdobył „ Złoty Laur Młodego Organisty „ podczas 40 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich wybitnych organistów jak prof. Wolfgang Zerer, prof. Józef Serafin, prof. Julian Gembalski, prof. Pierre Pincemaille, prof. Andrea Macinati, Silvester Rostetter, prof. Tomasz Adam Nowak, prof. Ludger Lohman, prof. Pieter van Dijk, dr hab. Tomasz Orlow, dr Michał Markuszewski, prof. Thiery Escaich, Sietze de Vries, prof. Mauricio Croci, Florian Baptiste-Ouvard, dr hab. Jarosław Wróblewski oraz dr hab. Krzysztof Urbaniak.
Patryk Podwojski jest również prezesem Fundacji Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego, z którą organizuje koncerty muzyki organowej na Pomorzu. Jest dyrektorem Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej na Kociewiu oraz Braniewskiej Jesieni Organowej. Razem ze znakomitym saksofonistą Szymonem Zawodnym tworzy duet Sound of Fusion. W 2017 roku wydał swoją debiutancką płytę, którą nagrał na wielkich organach bazyliki archikatedralnej w Gdańsku- Oliwie. W 2018 roku wspólnie z innymi trójmiejskimi organistami dokonał pierwszego na świecie nagrania wszystkich partit chorałowych Daniela Magnusa Gronaua, gdańskiego kompozytora i organisty baroku. Koncertuje aktywnie w kraju oraz za granicą jako kameralista oraz solista.

Maciej Jachimowicz
naukę gry na organach rozpoczął w 2010r. w klasie dr Macieja Zakrzewskiego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Od 2014 roku jest studentem (aktualnie roku dyplomowego) Gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w klasie organów prof. Romana Peruckiego, dr hab. Hanny Dys i as. dr Macieja Zakrzewskiego.
W czasie kształcenia ukończył wiele kursów mistrzowskiej interpretacji muzyki organowej oraz improwizacji prowadzonych przez wybitnych organistów, m.in.: prof. Wolfgang Zerer, prof. Józef Serafin, prof. Julian Gembalski, prof. Thierry Escaich, prof. Tomasz Adam Nowak, prof. Ludger Lohman, prof. Pieter van Dijk, prof. Matthias Neumann, dr hab. Tomasz Orlow, dr hab. Marek Stefański oraz prof. Herald Vogel.
W 2017 r. dokonał prawykonania Tryptyku Organowego polsko-białoruskiego kompozytora Igora Jankowskiego oraz z białoruskim chórem „Salutaris” prawykonywał w Polsce jego kantatę „Misterium Fidei”. W latach 2017-2018 prowadził amatorski „Chór Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku” dostając się z tym zespołem do przesłuchań „Międzynarodowego Konkursu Muzyki Chóralnej w Rumi”
Aktualnie pracuje w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej organizując m. in. Międzynarodowy Konkurs Muzyki Organowej im. P. Sweelincka i Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Gdańsku-Oliwie.

Bilet rodzinny - 55 zł

mfmo 2019 belka logotypowa 1