lipiec 2019

Gdańskie Lato Muzyczne

energa

Festiwale

14. Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka u Jezuitów”

Środa, 21/08/2019, 20:00
Kościół św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze

Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny "Słowo i muzyka u Jezuitów" w Jastrzębiej Górze

Józef Serafin - organy
Christina Domarkiene (Litwa) - skrzypce

Louis Marchand - Dialogue et C majeur
Jan Sebastian Bach - Fantazja G-dur
Jan Sebastian Bach - Aria na strunie "G" (skrzypce + organy)
Francesco Veracini - Largo (skrzypce + organy)
Cezar Franck - Cantabile
Charles-Maria Widor II Symfonia Organowa (Salve Regina, Adagio)
Jules Massenet - Medytacja (skrzypce + organy)
Edward Elgar - Salut d amour (skrzypce + organy)
Charles Tournemire - Improwizacja "Te Deum"

Józef Serafin

Urodzony w roku 1944 w Krakowie. Studiował pod kierunkiem profesorów: B. Rutkowskiego, J. Jargonia (1968 - dyplom z odznaczeniem, PWSM w Krakowie), F. Peetersa, oraz A. Heillera (1972 - dyplom z odznaczeniem), Hochschule fur Musik und darstellende Kunst w Wiedniu). Laureat pierwszych nagród m.in. na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Warszawie (1967) i Międzynarodowym Konkursie Organowym w Norymberdze (1972). Koncertował w nieomal wszystkich krajach Europy, oraz w USA, Kanadzie, Japonii i Kazachstanie. Profesor zwyczajny Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej w Krakowie. Posiada liczne nagranie płytowe, radiowe i telewizyjne.

Kristina Domarkienė

Ukończyła Konserwatorium Muzyczne w Wilnie w 1967r u prof. Aleksandr Livont. Po ukończeniu edukacji wróciła do rodzinnego Kowna. Grala w orkiestrze Kameralnej Kowna pod kierownictwem Gediminas’a Dalinkevičius, a także w Zespole muzyki barokowej. Jej dorobek jest także obfity w koncerty solowe z orkiestrą, m.in. w Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Moskwie oraz Norwegii. Występowała także z orkiestrą “Baltic Wirtuozi” zawierającą wykonawców – laureatów konkursów z Polski, Łotwy, Rosji i Litwy. Z litewskim organistą Dalia Jatautaitė koncertowała w wielu kościołach Litwy wykonując muzykę sakralną. Grała także w amerykańskim musicalu “West Side Story” Bernstaina. Z kwintetem “ ChiaRitta” którego była członkiem występowała na Litwie oraz wielu festiwalach w Polsce. Obecnie jest profesorem w Konserwatorium w Kaunas, gdzie prowadzi Orkiestrę smyczkową z którą wystepuje na Litwie, Austrii, Czechach, Chorwacji, Petersburgu, Holandii, Włoszech i w Polsce.