V BAL GDAŃSKI. WIECZÓR TANGA Z MARCINEM WYROSTKIEM

Krzysztof Dąbrowski prowadzenie

Marcin Wyrostek fot.M.Nasternak
fot. M. Nasternak

Argentyńskie tanga w aranżacjach klasycznych, rockowych, jazzowych, popowych i wokalnych nagradzane na międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. Fryderyki 2010, Top-Trendy 2011.

Astor PIAZZOLA

To ostatnia niedziela

STING
El tango de Roxanne

Marcin Wyrostek - akordeonista (ur. 16.09.1981 r.) - zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.
Pierwszym akordeonistą w rodzinie jak i nauczycielem Marcina był jego Ojciec. Akordeon trafił do jego domu, gdy dziadek zamienił jedną ze swoich krów na instrument. Od tego czasu brzmienie akordeonu zawsze towarzyszyło rodzinnym spotkaniom. Edukację muzyczną kontynuaował w PSM I i II st. w Jeleniej Górze. Spędzał całe noce w garażu ćwicząc na akordeonie. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą.
Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym Detroit (USA) 2005; Esztergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005.
Jest założycielem projektów: TANGO CORAZON oraz COLORIAGE. Nagrał trzy autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę "Magia del Tango" oraz podwójną platynową płytę za najnowszy krążek "Coloriage" - 2012.
Koncertował na największych, polskich scenach muzycznych m.in. na 50-leciu festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalach: Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera.
Miał okazję koncertować z gwiazdami polskiej sceny muzycznej - Kayah, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Adam Sztaba, Orkiestra AUKSO. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym McFerrinem w 2010 roku. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.

Menu na bale dostępne TUTAJ

Po koncercie zapraszamy na bal w Salonie Gdańskim.