logotype

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

WIELCY DYRYGENCI. PROJEKT KINOPERA


Piątek, 06/02/2015, 19:00
Sala Koncertowa na Ołowiance
 

Bilety w cenie  10-45zł

 Koncert symfoniczny

Ernst van Tiel dyrygent
Karolina Piątkowska-Nowicka skrzypce
Orkiestra Symfoniczna PFB
Krzysztof Dąbrowski
prowadzenie

Ernst van Tiel 

Program:

Sergiusz PROKOFIEW
I Koncert skrzypcowy D-dur Op. 19

Dymitr SZOSTAKOWICZ
V Symfonia d-moll Op. 47

 

W drugiej części koncertu projekcja V Symfonii c-moll Op. 67 Ludwiga van Beethovena w wykonaniu Filharmoników Berlińskich pod batutą Claudio Abbado, jednego z najwybitniejszych dyrygentów na świecie.

 

Projekt muzyczno-medialny KINOPERA to niepowtarzalny sposób prezentacji muzyki klasycznej. Projekcje wyświetlane na dużym ekranie to przeniesienie do największych sal koncertowych świata poprzez
technologię nośników cyfrowych. Całe spotkanie daje unikalną możliwość wysłuchania utworów na najwyższym poziomie wykonawczym.

Pomysł KINOPERY został zainspirowany licznymi retransmisjami The Metropolitan Opery, gdzie widzowie za pośrednictwem ekranu mogą uczestniczyć w największych wydarzeniach artystycznych świata, bez konieczności ruszania się z foteli sal lokalnych filharmonii.

Program naszej propozycji KINOPERY to możliwość przeniesienia się za pośrednictwem ekranu do największych sal koncertowych świata. Realizacja w jakości HD daje szansę obejrzenia – i usłyszenia w najwyższej jakości dźwięku – artystycznych interpretacji dzieł w wykonaniu profesjonalnych gwiazd światowej instrumentalistyki. KINOPERA to nie tylko retransmisja – to przede wszystkim możliwość ukazania muzyki za pomocą różnych środków przekazu, przybliżenia twórczości kompozytorów muzyki klasycznej współczesnym widzom, a także urozmaicenia muzycznych propozycji, jakie kieruje do melomanów Polska Filharmonia Bałtycka.

Pierwszy koncert to unikatowe połączenie muzyki na żywo oraz retransmisji wielkich wydarzeń, największych interpretacji w wykonaniu gwiazd światowego formatu. Po prezentacji pierwszej części koncertu, w której w wykonaniu Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej usłyszymy kompozycje S. Prokofiewa oraz D. Szostakowicza, widzowie będą mieli unikalną możliwość wysłuchania najsłynniejszej i najczęściej wykonywanej symfonii na świecie – V Symfonii L. van Beethovena w interpretacji Filharmoników Berlińskich, pod batutą jednego z największych dyrygentów XX wieku, Claudio Abbado.

 

Partner projektu: NORDFILM

 
 
 
 

Wróć