MAZL TOV II

Niedziela, 15/02/2015, 18:00
Sala Koncertowa na Ołowiance

Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

Już po raz drugi aktorzy Teatru Żydowskiego z Warszawy wystąpią na gdańskiej scenie. Zaprezentują przedstawienie muzyczno-kabaretowego z nowymi piosenkami i skeczami. Spektakl wyreżyserowała Gouda Tencer.

Podczas spektaklu wybierzemy się w podróży do miejsc, których już nie ma, lecz wracają echem melodii, głosami podwórkowych śpiewaków i nawoływaniem matek, przypominających pociechom, że stygnie rosół i szabasowy czulent.

Artyści w składzie Czesława Rajfer -Gernand , Izabella Rzeszowska, Henryk Rajfer,
Marek Węglarski wykonają piosenki i skecze z przedwojennego żydowskiego kabaretu do tekstów : J. Tuwima , M. Hemara, J. Jurandota oraz muzyki : H. Warsa, J. Petersburskiego i Z. Białostockiego. Towarzyszyć im będzie zespół muzyczny: Teresa Wrońska - fortepian, Marek Wroński - skrzypce, Dariusz Falana - klarnet.

mazl tov II