logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

GALA CHARYTATYWNA FUNDACJI QUERTO


Czwartek, 05/03/2015, 18:00
Sala Koncertowa na Ołowiance
 

Bilety w cenie  

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

Szanowni Państwo,
informujemy, że koncert został odwołany przez organizatora. 
Za powstałe niedogodności przepraszamy.

 

Gala Inauguracyjna Fundacji Querto to wyjątkowe wydarzenie ponieważ to z Państwa udziałem, razem możemy osiągnąć zmiany, które chcemy zobaczyć wokół siebie.

Celem naszej Gali będzie spotkanie darczyńców indywidualnych i instytucjonalnych skupionych wokół nowatorskiego projektu budowy ekologicznej i energooszczędnej instalacji fotowoltaicznej w obiekcie wyłonionym w porozumieniu z Urzędem Miasta Gdańska.

Jest nim Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukcyjno –Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo Koło w Gdańsku. Pozwoli to Ośrodkowi na długoterminowe obniżenie kosztów, a jednocześnie zabezpieczenie energetyczne alternatywnym źródłem energii. W ten sposób więcej pieniędzy zostanie przeznaczone na bezpośrednią opiekę, a nie narachunki oraz utrzymanie obiektu.

Niesienie pomocy ma wielki sens, a działając razem możemy wpływać na to, że będziemy żyć zdrowo i ochronimy nasze środowisko naturalne.

Wydarzenie Honorowym Patronatem objął P. Paweł Adamowicz Prezydenta Miasta Gdańsk, P. Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Stowarzyszenie "Pracodawcy Pomorza".

Galę Fundacji Querto poprowadzi: Małgorzata Rakowiec, prezenterka TV Gdańsk.

W programie:

Holograficzna prezentacja 3D. Pokaże obrazami cel fundacji oraz jak działają odnawialne źródła energii.

SPRING QUINTET w repertuarze nowego albumu Spring Quintet Plays Rock – NEXUS a w nim najlepsza muzyka The Doors, Procol Harum, The Animals, Pink Floyd, Queen, Deep Purple, AC/DC, genialne aranżacje Riders on the Storm, House of the Rising Sun, Hey You, California Dreaming, Smoke on the Water, Highway to Hell ...

 

O zespole:

SPRING QUINTET

Dorota Gajek i Natalia Pawłowska - skrzypce, Marta Lutrzykowska – altówka, Joanna Laskowska – wiolonczela, Joanna Krempeć – kontrabas.

Kwintet smyczkowy absolwentek Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na co dzień związanych z Filharmonią Pomorską i Operą Nova oraz Spring Music. Artystki Spring Quintet to laureatki konkursów muzyki solowej i kameralnej w Polsce i za granicą, stypendystki prywatnych fundacji oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki. Koncertowały m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, w Operze w Sydney, USA, Brazylii, Europie i Azji.
Klasyczny repertuar SPRING quintet, bazujący głównie na muzyce polskiej i słowiańskiej, którym zespół zadebiutował podczas festiwalu "Fest der Innenhöfe" we Freiburgu (Niemcy), wzbogacają nowe kompozycje dedykowane zespołowi.
Program NEXUS, którego premiera miała miejsce w Filharmonii Bałtyckiej w 2006 r. złożony jest z artystycznych aranżacji muzyki rockowej napisanych dla SPRING QUINTET. Jesienią 2014 r. ukazał się debiutancki album formacji – Spring Quintet Plays Rock – Nexus.

Spring Quintet

http://springmusic.pl/nexus/
http://springmusic.pl/cd-album/
http://miastakobiet.pl/326871,Z-latka-Glam-Rocka.html

Wspierając innych, kształtujesz przyszłość.

Serdecznie zapraszam!
Prezes Fundacji Querto, mecenas Andrzej Quirini

www.fundacjaquerto.org

 
 
 
 

Wróć