CHINY SYMFONICZNIE

Sala Koncertowa na Ołowiance

Koncert symfoniczny

Koncert został odwołany.

Koncert Orkiestry China Opera and Dancing Drama House z Pekinu.

Koncert organizowany we współpracy z Filharmonią Częstochowską.

W muzyczną podróż po Azji...

Koncert będzie niezwykłą okazją, aby poznać bliżej muzyczne tradycje, kulturę i historię Chin, o których opowiadać będzie znany reporter, znawca tematyki wschodu Jacek Wan. W programie będzie można usłyszeć fragmenty charakterystycznej opery pekińskiej, melodie wykonywane na tradycyjnym instrumencie, a także utwory współczesnych kompozytorów chińskich. Słuchacze oprócz wysokiego kunsztu wykonawczego będą mogli podziwiać oryginalne kostiumy oraz maski, w których wystąpią soliści: Jiang Ning oraz Gao Peng. Ponadto w programie pojawią się również utwory należące do kanonu klasycznej muzyki europejskiej, w tym akcent polski: Uwertura do opery "Halka", S. Moniuszki.

Orkiestra symfoniczna China Opera and Dancing Drama House z Pekinu jest obecnie jedną z najbardziej znanych i cenionych orkiestr w Chinach. Jej dyrektorem artystycznym jest Peng Jiapeng. Do tej pory współpracowali z nią tak znakomici artyści, jak Guo Lanying, Zhao Quing, Chen Ailian. W swoim dorobku posiada realizację wielkich europejskich dzieł operowych: Madame Butterfly, Tosca, La Traviata, jak i liczne dzieła należące do klasyki i tradycji opery chińskiej: Bai Mao Nv, Xiao Er Hei Jie Hun.

Koncerty Orkiestry China Opera and Dancing Drama House wielokrotnie uświetniały wydarzenia najwyższej rangi państwowej, w tym wizytę byłego Prezydenta USA Billa Clintona w Chińskiej Republice Ludowej, a także międzynarodowe wydarzenia społeczne i kulturalne, jak Dongfanghong ("The East Is Red"), Asian Games, International Art Festival, International Chorus Festival. W Polsce orkiestra koncertować będzie pod dyrekcją maestro Liu Fengde.
Będzie to pierwsza wizyta zespołu w naszym kraju.
Cykl koncertów "Chiny Symfonicznie" jest częścią projektu Dni Kultury Chińskiej organizowanego przez Fundację Forum Artis im. Marka Tracza i Agencję Artystyczną Pro Musica. Przed koncertami będzie można podziwiać także wycinanki chińskie, które przygotowane zostaną przez uczestników warsztatów, będących kolejnym elementem projektu.
Naszym celem jest przybliżenie niezwykle bogatej kultury i tradycji Państwa Środka. Projekt jako jeden z nielicznych, umożliwi słuchaczom spotkanie na granicy kultur europejskiej i azjatyckiej.

chiny symfonicznie

plakat chiny