JAN MISIEK "RYSUNEK, GRAFIKI, KOLAŻE"

Od Środa, 08/04/2015 -  18:00
Do Czwartek, 23/04/2015 - 16:00
Foyer od strony rozety

Wernisaż wystawy
08/04 godz. 18:00

Jan Misiek

Jan Misiek (1949) jest rodowitym Słupszczaninem na stałe mieszkającym w Gdańsku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, dyplom uzyskał u prof. Władysława Jackiewicza w 1975 roku. Miał ponad 25 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 50 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Artysta najbardziej znany jest ze swoich kolaży odwołujących się do wspomnień. Maluje również tempery abstrakcyjne. Tworzy także grafikę projektową: plakatową, książkową i katalogową (niedawno opracował publikację i plakat do głośnej polsko – włoskiej wystawy pt.: "Hans Memling. Michał Anioł. Wizja końca czasu" dla Muzeum Narodowego w Gdańsku, wystawa zorganizowana w 2001 roku była ważną prezentacją dwóch geniuszy Renesansu).