CARMINA IANICII

Iza Plath alt
Robert Kanaan instrumenty elektroniczne
Barock Quartet

„Carmina Ianicii" to poemat muzyczny czerpiący z poezji XVI-wiecznego polskiego poety języka łacińskiego, Klemensa Janickiego, który był jednym z najwybitniejszych poetów swojej epoki. Klemens Janicki wprowadził do poezji elementy osobiste, dzięki czemu stała się ponadczasowa i niezwykle inspirująca muzycznie. Pomimo upływu pięciuset lat artyści zapraszają do poszukiwania wspólnoty ducha, a piękno i rytm łacińskiej frazy nadają im niesłychanej elegancji.

ROBERT KANAAN kompozytor, twórca muzyki ilustracyjnej, autor ponad trzydziestu kompozycji do sztuk teatralnych w Polsce i za granicą. Kompozytor i twórca muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Tworzy i publikuje „concept - albumy" - cykle muzyczne dedykowane konkretnej tematyce - takie jak Continuum, Gaja, Panocean, Primavera, Białe Gołębie i wiele innych. Został uznany przez „Rzeczpospolitą" za autora najlepszej muzyki w sezonie scenicznym w Polsce. Płyty z muzyką Roberta Kanaana ukazały się m .in. w USA. Poemat muzyczny „Carmina Ianicii" (Pieśni Janicjusza) jest postmodernistycznym utworem łączącym renesansową poezję Klemensa Janickiego (Ianiciusa) ze współczesnym językiem muzyki klasycznej. Utwór napisany został na kwartet smyczkowy, recytatyw, śpiew altowy oraz instrumenty elektroniczne.

W kasach PFB oraz przez Internet można nabyć karnety obejmujące koncerty Gdańskiego Festiwalu Muzycznego