JOLANTA LIPSKA "KALEJDOSKOP SZTUKI"

Od Czwartek, 23/04/2015 -  18:00
Do Środa, 13/05/2015 - 16:00
Foyer od strony Motławy

Wernisaż wystawy
23/04 godz. 18:00

Galeria Studio Art „Gulden" powstała w 1991 r. w Gdańsku, jako pierwsza prywatna placówka kultury zajmująca się promocją i wystawiennictwem sztuki współczesnej. Od samego początku prowadzi także dział antykwaryczny, działając na podstawie koncesji wydanej przez Ministerstwo Kultury i Sztuki.
Galeria niezmiennie prowadzona jest przez Jolantę Marię Lipską, bardzo silnie związaną ze sztuką. Jej staraniem, odbyło się wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i na świecie, m. in. w Essen, Monachium, Papenburgu, Dubaju, Weronie oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie po raz pierwszy odbyła się prezentacja sztuki rodzimej przy udziale Polskiej Ambasady.
Po latach Galeria poszerza obszar wystawienniczy poprzez otwarcie nowej, dużo większej Sali wystawienniczej pod nazwą Galeria Jan III Sobieski. Działalność nowej Galerii to także filmy sztuce, prelekcje, kameralne koncerty, wieczory poezji i małe etiudy teatralne.
Galeria Jan III Sobieski i Studio Art Gulden w swej bogatej ofercie posiada prace tak wybitnych twórców jak: Zdzisław Beksiński, Zenon Aniszewski, Franciszek Starowieyski, Salwador Dali, Bogusław Lustyk, Rajmund Giersz, Andrzej Kołakowski, Władysław Garnik, Maria Martyn, Voytek Glinkowski, Andrzej Nowak-Zempliński, Paulina Maksjan.
Prace z Galerii zasiliły zbiory wielu kolekcji prywatnych i muzeów, m. in. zostały zakupione dla Pary Cesarskiej Japonii.
Wielkim wyróżnieniem dla Jolanty Marii Lipskiej jest podkreślenie przez francuską Agencję Rozwoju Regionalnego Limousin Expansion wkładu pracy w szerzeniu kultury polskiej podczas wielu lat wzajemnej współpracy, nazywając ją ...wyśmienitym Ambasadorem Polski.
Podczas wernisażu w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zaprezentuje przekrój malarstwa od scen rodzajowych, poprzez akt i marynistykę, do architektury wybranych artystów, z którymi Galeria współpracowała przez lata.