ANDREA BATTAGLINI "FLATUS VOCIS. DŹWIĘKOWE STREFY CIENIA"

Od Piątek, 08/05/2015
Do Poniedziałek, 25/05/2015
Foyer główne 1. piętro

Wernisaż wystawy
08/05 godz. 17:30

Andrea Battaglini jest fotografem, dziennikarzem, artystą i pisarzem. Urodził się w Mediolanie w 1958 roku, współpracował z wieloma wydawnictwami i prestiżowymi tytułami włoskimi i zagranicznymi. W 2010 roku rozpoczął nową drogę twórczą - realizuje instalacje fotograficzne, którym nadaje nazwę "fotopoliptyki" lub makrofotografie, które nazywa "morsi fotografici" (fotograficzne ugryzienia). Jest autorem licznych książek o fotografii i wystaw przygotowywanych we Włoszech, Szwajcarii i Argentynie. www.photobattaglini.it

Na wystawie prezentowanej w Gdańsku poliptyki zostały stworzone poprzez zestawienie detali partytur i oryginalnych i historycznych zapisów nut z detalami instrumentów z epoki. Do tworzenia Battaglini wykorzystuje obiektyw specjalnie przez siebie stworzony z połączenia materiałów historycznych. Instrument ten skupia się na jednym przybliżonym szczególe, pozostawiając resztę obrazu nieostrą, nieprecyzyjną, niemą, widocznie podkreślając w ten dźwiękowy sposób strefy cienia, czyli właśnie flatus vocis.

Wystawa jest zorganizowana we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Warszawie oraz Fundacją Ital-Gedania w Gdańsku.