KAROLINA PODOSKA - RYSUNKI, AGNIESZKA KIRZANOWSKA-OSIŃSKA - MALARSTWO

Foyer od strony rozety

Wernisaż wystawy
11/05 godz. 18:00

Aktualna wystawa jest już kolejnym - czwartym, wspólnym artystycznym przedsięwzięciem Karoliny i Agnieszki. Prezentowane prace ukazują ich poszukiwania z dziedziny malarstwa i rysunku. Twórczość Karoliny i Agnieszki łączy wspólny mianownik - wrażliwe spojrzenie na otaczające nas, czasem niedostrzegane, piękno otaczającej rzeczywistości.

Agnieszka Kirzanowska-Osińska

Agnieszka Kirzanowska-Osinska malarstwo 1

Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom (2007 r.) obroniła w pracowni prof. Zdzisława Walickiego. Studiowała także grafikę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Brała udział w wystawach malarstwa w kraju i za granicą. Prowadzi autorską galerię-pracownię „Nastroje" na gdańskiej starówce. Ideą galerii jest budzenie emocji u odbiorców poprzez odpowiednio dobrane dzieła sztuki - u tych, którzy ich istnienia u siebie nawet nie podejrzewają i podsycanie ich tam, gdzie mogły zostać zagłuszone. Galeria „Nastroje" promuje artystów młodego pokolenia, a także doradza w kierunku wyboru właściwego dzieła do konkretnego wnętrza.
www.galerianastroje.com.pl

Wybrane wystawy:
2013 - „Artyści z e66" wystawa osiemnaściorga artystów związanych z Centrum e66 w ramach Dni Polski w Reus, stoisko Gdańska, Katalonia, Hiszpania
2013 - „Artyści z e66. vol. 3", Olivia Business Centre, Gdańsk (wystawa zbiorowa)
2012 - „Artyści z e66. vol. 2", Galeria Sztuki Pionova, Gdańsk (wystawa zbiorowa)
2012 - „Artyści z e66. vol. 1", Galeria Sztuki Warzywniak, Gdańsk (wystawa zbiorowa)
2011 - „Malarstwo", Restauracja Sanatorium, Sopot

Karolina Podoska

Karolina Podoska     Karolina Podoska rysunki 1

Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom (2008 r.) obroniła w pracowni prof. Sławomira Witkowskiego. Aktywnie bierze udział w konkursach i wystawach grafiki, rysunku i fotografii w kraju i zagranicą. Plakaty Karoliny znajdują się w kolekcjach m.in. Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Toyamie czy Muzeum Sztuk Dekoratywnych - Les Arts Decoratifs-Musée de Publicité w Paryżu. W swoich pracach wykorzystuje rysunek, fotografię cyfrową i technikę kolażu. Zajmuje się także grafiką reklamową i marketingiem.
www.graffabrika.com.pl

Wybrane osiągnięcia:
2013 - 1. nagroda w ogólnopolskim konkursie na plakat promocyjny 18. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA ogłoszonym przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
2008 - 2. nagroda: srebrny medal na 10. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Mexico City w kategorii Plakat Kulturalny za plakat pt.: „W hołdzie Henrykowi Tomaszewskiemu"
2005 - nagroda w konkursie fotograficznym „Pomniki techniki" tygodnika POLITYKA za cykl czarno-białych zdjęć ze Stoczni Gdańskiej
2005 - 3. nagroda w ogólnopolskim konkursie na plakat promocyjny dla 8. Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów imienia Grzegorza Fitelberga, Katowice 2007, konkurs zorganizowany przez Filharmonię Śląską w Katowicach
2005 - 1. nagroda w ogólnopolskim konkursie na plakat promocyjny „Gaz ziemny- jako naturalne źródło energii" ogłoszonym przez Gazownię Kraków, Pałac Sztuki, Kraków

Prezentacje cyklu rysunków Karoliny Podoskiej zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska.

mecenat miasta gdanska