logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

THE BEST OF SIR ANDREW LLOYD WEBBER


Niedziela, 24/05/2015, 19:00
Sala Koncertowa na Ołowiance
 

Bilety w cenie  40-120zł

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

W niedzielę 24 maja w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku publiczność musicalowa usłyszy koncert pt. „The Best of Sir Andrew Lloyd Webber", prezentujący wybór największych przebojów znakomitego twórcy wielu znanych i cenionych musicali. Będzie to trzeci z planowanego cyklu koncertów, które mają przybliżyć polskiej publiczności największe dokonania brytyjskiego klasyka.
„The Best of Sir Andrew Lloyd Webber" to koncert prezentujący przekrojowo twórczość autora tak znanych musicali jak „Evita", „Jesus Christ Superstar", „Upiór w operze" czy „Cats". Publiczność usłyszy znane przeboje musicalowe zarówno w klasycznych jak i zupełnie nieznanych, zaskakujących interpretacjach. Obok utworów zaśpiewanych w oryginale część wykonana będzie w polskich tłumaczeniach, przygotowanych specjalnie na potrzeby tego wydarzenia. Podczas ok. 90 minutowego koncertu wystąpią Jakub Wocial, Paulina Janczak, Edyta Krzemień oraz Wiktoria Maria Jabłońska. Akompaniować im będzie Tomasz Filipczak przy fortepianie oraz wiolonczelistka Justyna Maliszek. Na scenie zaprezentuje się również tancerz Santiago Bello z autorską choreografią.
Po bardzo ciepłym przyjęciu koncertu „Broadway Street – the show", prezentującego najbardziej znane hity musicalowe, Jakub Wocial, pomysłodawca i główny wykonawca koncertu, wraz z Tomaszem Filipczakiem podjęli współpracę przygotowując w Teatrze Rampa na Targówku „MusicaLove" – koncert największych musicalowych przebojów o miłości. Kilka miesięcy później, współpracując z reżyserem Jakubem Szydłowskim, wystawili adaptację jednego z najbardziej znanych broadwayowskich musicali, tj. „Rent" autorstwa Jonathana Larsona. Wydarzenia te zostały docenione przez krytykę oraz widzów. Teraz Jakub Wocial i Tomasz Filipczak proponują fanom musicalu bliższe zapoznanie się z wybranymi dziełami autorstwa Sir Andrew Lloyda Webbera.
Andrew Lloyd Webber urodził się w 1948 roku w Londynie. Jest światowej sławy kompozytorem i producentem musicali. Swe pierwsze dzieło, „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze" stworzył jeszcze podczas studiów. Poza dziełami wspomnianymi wcześniej skomponował między innymi „Sunset Boulevard", „The Woman in White" czy „Love Never Dies". Jego największe dzieła grane są nieprzerwanie od blisko trzydziestu lat w dziesiątkach wersji językowych na scenach całego świata wraz z Broadwayem i West Endem. Liczbę wykonań poszczególnych spektakli liczy się w tysiącach a ilość sprzedanych płyt w milionach. W 1992 roku otrzymał za swe zasługi dla kultury brytyjskiej tytuł szlachecki.
Patronat honorowy nad koncertem „The Best of Sir Andrew Lloyd Webber" objęła Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce z Ambasadorem Robinem Barnettem na czele. Patronat medialny sprawują RMF Classic, portal O.pl, portal TerazTeatr.pl oraz miasto Gdańsk.

Recenzja: www.teatrdlawas.pl/artykuly/522-wocial-spiewa-webbera

webber     webber foto

 

Tomasz Filipczak

Pianista, aranżer, kompozytor i producent. Z Teatrem Rampa współpracuje od 2013r. jako autor aranżacji i kierownik muzyczny zrealizowanego z ogromnym sukcesem widowiska MusicaLove w reż. Jakuba Wociala. W takiej też roli wcześniej współtworzył liczne produkcje telewizyjne m.in Taniec z Gwiazdami edycja v, Przebojową Noc TVP, Złotą sobotę TVP, Krajowy Festiwal Piosenki Opole w latach 2008-2010. Od listopada 2012 jest kierownikiem muzycznym programu TVP1. „Jaka to melodia?". Skomponował częściowo muzykę show tanecznego Opentaniec, którego premiera odbyła się w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Tam również aranżował spektakle Footlose, Fame, Grease. Współpracował jako pianista, dyrygent oraz aranżer z teatrami w Kaliszu, Gorzowie Wielkopolskim, Chorzowie, Warszawie ( Roma, Buffo, na Woli) Jest autorem muzyki do kilku filmów dokumentalnych. Jako producent muzyczny i aranżer brał udział w realizacji wielu płyt, m.in song.pl Roberta Janowskiego, Dziwny jest ten świat. Opowieść Niemenem Janusza Radka, Kręci mnie ten świat Ireny Santor, Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Koncertuje jako pianista z wieloma artystami, m.in Januszem Radkiem, Robertem Janowskim i Izabelą Kopeć.

 

Jakub Wocial

Urodził się w Warszawie w roku 1986, aktor musicalowy i wokalista. Od dziecka interesował się teatrem, ale jako uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Wojciecha Gersona w Warszawie początkowo rozwijał przede wszystkim zdolności plastyczne. Za swoje projekty otrzymywał nagrody w kraju i za granicą (m.in. za pracę FOREST – Tajwan, 1997). Zdobyte wtedy umiejętności i doświadczenie procentują do dziś – artysta sam opracowuje graficznie materiały promocyjne swoich spektakli.
Debiutował na scenie w założonym przez siebie w roku 2004 niezależnym Teatrze Muzycznym w Warszawie, PALLADIUM STAGE. Tam zagrał między innymi postać tytułowego Upiora w musicalu THE PHANTOM OF THE OPERA – Z ŻYCIA UPIORA. Rok później został zaangażowany przez Teatr Muzyczny ROMA do roli Herberta w musicalu Romana Polańskiego TANIEC WAMPIRÓW, a płyta ze ścieżką dźwiękową tego przedstawienia z jego udziałem otrzymała status Platynowej Płyty. W tym czasie występował także w roli Młodszego Pastora w spektaklu muzycznym CHŁOPCY Z PLACU BRONI w warszawskim Teatrze na Woli.
Od roku 2006 przez sześć lat związany był ze Stage Entertainment Germany, zaczynając jako cross swing od ról Herberta oraz Profesora Abronsiusa w TANZ DER VAMPIRE Romana Polańskiego. Występował na deskach Theater des Westens w Berlinie, Metronom Theater w Oberhausen oraz Palladium Theater w Stuttgarcie, gdzie grał także w musicalu REBECCA.
Od roku 2012 jest szefem artystycznym warszawskiego Teatru Rampa gdzie stworzył przedstawienia BROADWAY STREET – THE SHOW i MUSICALOVE, a także był pomysłodawcą jednej z najnowszych premier teatru – broadwayowskiego hitu, musicalu Jonathana Larsona RENT, w którym także występuje w głównej roli. W bieżącym roku oprócz koncertu THE BEST OF SIR ANDREW LLOYD WEBBER (z Tomaszem Filipczakiem) planuje także realizację (we współpracy z Janem Stokłosą) projektu BROADWAY CLASSICS oraz spektaklu z muzyką grupy Queen. Ponadto na początek roku 2016 przygotowuje musicalowy koncert noworoczny w Teatrze Polskim w Warszawie, a później zamierza zająć się wystawieniem całkiem nowego spektaklu muzycznego, którego tematem będzie Powstanie Warszawskie.
Jest także reżyserem i twórcą oprawy muzycznej pierwszego w Polsce musicalu z piosenkami grupy „Skaldowie" pod tytułem PRZEŚLICZNA WIOLONCZELISTKA, którego prapremiera miała miejsce w Katowicach w październiku ubiegłego roku.

 

Edyta Krzemień

Wokalistka i aktorka, magister sztuki. Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny F. Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalno – Aktorskim. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Debiutowała w 2008 roku na scenie Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie rolą Christine Daae w musicalu «Upiór w Operze». Potem zagrała główne role w musicalach «Les Miserables», «Sweeney Todd», «Tarzan», «Notre Dame L'histoire», «Jekyll and Hyde». W koncercie TM Roma «Ale Musicale» wcieliła sie w główne postacie z takich musicali jak: «Mała Syrenka», «Aladyn», «Jekyll and Hyde», «Koty», «Upiór w Operze» «Love Never Dies» czy «Les Miserables». Jest nowym głosem Królewny Śnieżki w odrestaurowanej wersji najstarszej, pełnometrażowej bajki Disney'a «Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków». Koncertuje na terenie całej polski z projektami: «Musicale Symfonicznie», «Musical Melodies – duety» oraz «My Musical Dream».

 

Paulina Janczak

Debiutowała w 2007 roku w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie jako najmłodsza na świecie zagrała rolę Christine Daae w musicalu „Upiór w Operze" A.L. Webbera. W 2010 roku wcieliła się w Cosette w „Les Miserables" C. Schonberga. Śpiewała również w zespole wokalnym w musicalu „Koty" Webbera oraz była Swingiem w „Les Miserables". Wraz z zespołem Teatru Muzycznego ROMA zdobyła podwójną platynową płytę za album z muzyką z „Upióra w Operze" i złotą za „Les Miserables". Współpracowała także z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie wcieliła się w rolę Christine w musicalu „Phantom" Yestona, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, gdzie została zaproszona do kontynuowania przygody z Christine Daae w „Upiorze w Operze" Webbera, w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Artystka jest solistką koncertów musicalowych „MusicaLove" (okrzyknięte najlepszym spektaklem muzycznym sezonu artystycznego 2013/2014), „Broadway Street – The Show" w Teatrze Rampa w Warszawie, "Bo to się zwykle tak zaczyna" – spektaklu agencji artystycznej Pro Musica. Współpracuje również z Polską Sceną Muzyczną. Odtwórczyni roli Ani w musicalu-komedii "Prześliczna wiolonczelistka" we współpracy z zespołem Skaldowie. Była też Młodą w „Sweet Chic Club" w Teatrze V6 w Łodzi. Należy do obsady aktorskiej serialu "Na dobre i na złe". Między innymi z Barbarą Kurdej-Szatan, Robertem Janowskim i Damianem Aleksandrem nagrała piosenkę hymn Szlachetnej Paczki pt. "Szlachetne Serca". Studentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Stypendystka Polskiego Stowarzyszenia Estradowego POLEST, Związku Artystów Scen Polskich o/W oraz Fundacji na rzecz Inicjatyw społecznych PERSPEKTYWY – "na rzecz młodych talentów".

 

Wiktoria Maria Jabłońska

Absolwentka Wydziału Wokalno – Estradowego ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, obecnie studentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (specjalność musical) oraz dyplomantka WSEiZ w Warszawie na kierunku Architektura Wnętrz. Śpiewa z zamiłowania od dziecka, muzyczną drogę rozpoczynała w Siedlcach od piosenki poetyckiej pod okiem Macieja Turkowskiego, później kontynuowała przy Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego. Debiutowała w Teatrze Muzycznym ROMA przy spektaklu „Upiór w Operze", obecnie jest swingiem ról kobiecych w „Prześlicznej Wiolonczelistce", musicalu z przebojami Skaldów wystawianego w CKK w Katowicach.

 
 
 
 

Wróć