logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

X CYSTERSKIE LATO MUZYCZNE


Niedziela, 05/07/2015, 20:30
Kościół Zwiastowania Pana w Żarnowcu
 

Bilety w cenie  

 Cysterskie Lato Muzyczne w Żarnowcu

Roman Perucki organy
Maria Perucka skrzypce
Anait Mkrtczjan sopran
Janusz Szadowiak trąbka, flügelhorn, trąbka piccolo

 

Program:

Jan Sebastian BACH
Toccata i fuga d-moll BWV 565
Jesu bleibet meine Freunde
Aria z III suity orkiestrowej
Wachet auf, ruft uns die Stimme

Joseph RHEINBERGER
Suite c-moll op. 166 für Violine und Orgel
1. Preludium
2. Canzone
3. Allemande

Camille SAINT-SAËNS
Ave Maria G- dur

Franz SCHUBERT
Ave Maria B-dur

Francesco Paolo TOSTI
Ave Maria A-dur

Luigi LUZZI
Ave Maria Ges-dur

Franz SCHUBERT
Serenada

Pietro MASCAGNI
Sinfonisches Intermezzo

Pietro MASCAGNI
Ave Maria F- dur

Giulio Caccini
Ave Maria a-moll

Jan Sebastian BACH – Sh. HUNO
Ava Maria Fis-dur

 

Roman Perucki ukończył gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w klasie organów prof. Leona Batora w 1986r. Uczestniczył w mistrzowskich kursach organowych w kraju i za granicą. Od roku 1997 jest profesorem gdańskiej Akademii Muzycznej (w latach 1996-1999 był prorektorem ds. artystycznych) oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku. Jest Dyrektorem Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Z jego inicjatywy powstało Gdańskie Centrum Muzyczno – Kongresowe, siedziba filharmonii. Prezes Pomorskiego Stowarzyszenia „Musica Sacra", z którym organizuje m.in.: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze Oliwskiej (jeden z najsłynniejszych w świecie), Międzynarodowy Konkurs Organowy im. J.P. Sweelincka w Gdańsku, cykl koncertów „Bliżej Bacha", koncerty z okazji Jarmarku św. Dominika w kościele oo. Dominikanów w Gdańsku oraz festiwale organowe w kościołach Pomorza Gdańskiego. Prowadzi kursy mistrzowskie w Niemczech, Francji, Portugalii, Rosji, Meksyku oraz wykłady w uczelniach i szkołach muzycznych na terenie całej Polski. Jest jurorem wielu międzynarodowych konkursów organowych (Włochy, Francja, Czechy, Rosja, Polska). W swoim dorobku ma już ponad 2000 recitali. Koncertował w najsłynniejszych katedrach i salach koncertowych świata, m.in. w Notre Dame (Paryż), katedra w Gandawie (Belgia), Mariinsky Theater (St. Petersburg), sala koncertowa The UANL Symphony Orchestra w Monterrey (Meksyk). Koncertuje w Polsce, w niemal wszystkich państwach Europy, w Rosji, Japonii, Chinach, Australii, Meksyku i USA. Dużą część koncertów wykonuje wspólnie ze swoją małżonką, skrzypaczką Marią Perucką. Jest I. organistą Archikatedry Oliwskiej. Od 1999 roku jest prezesem Stowarzyszenia Miłośników Archikatedry Oliwskiej. Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, posiada nagrania płytowe. Jego płytę „Messe pour les paroisses" Fr. Couperina Bohdan Pociej uznał w „Ruchu Muzycznym" za najlepsze nagranie roku 1991 wydane w Polsce, a II płyta Oliwska nominowana była do nagrody Fryderyka. W swoim dorobku posiada platynową płytę, wydaną w 1998 roku. Posiada liczne odznaczenia i nagrody, w tym najwyższe odznaczenia papieskie: Pro Eclessiae et Pontifice, przyznane przez Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Order św. Sylwestra nadany przez Papieża Benedykta XVI. W roku 2005 r. uzyskał złotą odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej. W 2007 roku otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną – Gryfa Pomorskiego za rok 2006 oraz nagrodę Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.

 

Maria Perucka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. Henryka Keszkowskiego. Brała udział w licznych, międzynarodowych kursach mistrzowskich w zakresie gry skrzypcowej, jak i kameralnej, m.in. w Łańcucie. Występowała w kwartecie smyczkowym, biorąc udział w konkursach muzyki kameralnej, m.in. w Łodzi w 1986 roku, uzyskując III nagrodę. W Zespole Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis grała na stanowisku koncertmistrza. Koncertuje jako solistka, m.in. z Orkiestrą Filharmonii Kaliningradzkiej czy Kaliską Orkiestrą Symfoniczną. Jest członkiem Kwartetu Skrzypcowego „4PM". Jest zapraszana na wiele koncertów i festiwali muzycznych w Polsce (m.in. w Warszawie, Krakowie, Szczecinie Lublinie, Wrocławiu, Bielsku – Białej i Gdańsku) i za granicą (w Niemczech, Belgii, Francji. Włoszech, Finlandii, Szwecji, Norwegii czy Kanadzie). Występuje z wieloma wybitnymi solistami i organistami. W swoim dorobku artystycznym posiada nagrania płytowe (z Januszem Szadowiakiem -trąbka, Danuta Mossakowską – sopran, i Romanem Peruckim -organy), radiowe i telewizyjne. Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną w Szkole Muzycznej II stopnia w Gdyni, między innymi z uczniami swojej klasy brała udział w mistrzowskich kursach skrzypcowych prowadzonych przez Maxima Vengerowa (październik 2009) i Siergieja Stadlera (czerwiec 2010).

 

Anait Mkrtczjan urodziła się w 1985 r. w stolicy Armenii. Studiowała wokalistykę na Krajowym Konserwatorium w Erywaniu, które ukończyła w 2008 roku z wyróżnieniem. Kontynuowała swoją naukę i w 2010 ukończyła studia podyplomowe na konserwatorium w Erywaniu. Od roku 2008 r. występowała jako solistka w Opera Studio w konserwatorium, a od 2012 jest solistką Filharmonii Kaliningradzkiej (Rosja). Aktualnie prowadzi szeroką działalność koncertową, występując z wielkimi sukcesami w wielu miejscach w Obwodzie Kaliningradzkim. Anait uczestniczyła z powodzeniem w międzynarodowych projektach, na festiwalu sztuki „Yantarnoye Ozherelie" („Bursztynowy Naszyjnik"), „Opera European Union-2013" razem z wokalistami ze Stanów Zjednoczonych, Polski, Francji oraz Litwy. Wielokrotnie występowała z orkiestrami symfonicznymi i zespołami orkiestrowymi, również z towarzyszeniem chórów i organów w koncertach kościelnych. Jej repertuar obejmuje arcydzieła klasyki operowej, arie i oratoria mszalne, muzykę sakralną, romanse, oraz pieśni włoskie, francuskie, niemieckie i rosyjskie.

 

Janusz Szadowiak od 1974 roku jest I trębaczem - solistą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Studiował w klasie trąbki prof. Reydycha w Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku, zdobywca II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Trębaczy w 1977 r. Brał udział w Kursie Mistrzowskim w Weimarze w klasie trąbki Ludwika Güttlera, koncertował jako solista w Danii, Hiszpanii, Holandii i Niemczech. W repertuarze posiada kompozycje na trąbkę, trąbkę piccolo i flugelhorn. Od 1979 r. jest członkiem „The Gdańsk Philharmonic Brass", z którym koncertował w Austrii, Bułgarii, Niemczech, Szwecji i Włoszech. Z zespołem nagrywa dla Polskiego Radia i Telewizji. Wraz z zespołem bierze udział w projekcie „OLO WALICKI METALLA PRETIOSA" (prawykonanie projektu odbyło się 45.FESTIWALU JAZZ JAMBOREE 2003; Olo Walicki –kontrabas, Leszek Możdżer – fortepian, Maurice de Martin (Niemcy) – perkusja). Dokonał polskich prawykonań utworów na trąbkę i orkiestrę: J. Daetwylera Koncert na trąbkę, orkiestrę smyczkową i perkusję (Łomżyńska Orkiestra Kameralna pod dyr. T.Chachaja, 2001), Tadeusza Kassakq 3 Melodie, Alexandra Arutiuniana Elegy (Płocka Orkiestra Symfoniczna pod dyr. M. Dworzyńskiego, 2004).

 

Wstęp wolny

 

 
 
 
 

Wróć