KONCERTY ORGANOWE W KOŚCIELE NNMP W JASTARNI

- Fantazja i fuga a-moll BWV 561
- Nun komm der Heiden Heiland BWV 659

Ennio COMINETTI
La cathédrale enchantée (suita na organy)
a) Entrée dans la cathedral
b) Moines
c) La danse des acolytes
d) Prière d'une vierge
e) La crypte
f) Les vitraux
g) Procession

Jan Sebastian BACH
- Concerto D-dur BWV 972 (wg Vivaldiego)
(senza ind. di tempo, Larghetto, Allegro)
- O Mensch, bewein' dein Sünde gross BWV 622

Johann Ch. Heinrich RINCK
6 wariacji na temat Corelliego op. 56

Ennio Cominetti, organista, kompozytor, dyrygent. Wykonał ponad 2000 koncertów. Występował jako solista i dyrygent w najsłynniejszych katedrach oraz teatrach w Europie, w obu Amerykach, na Bliskim Wschodzie oraz Afryce (m.in. w Katedrze w Londynie, Notre Dame w Paryżu, Philharmonic Theatre w Sankt Petersburgu, kościół św. Tomasza w Nowym Jorku). Wielokrotnie koncertował w Polsce, m.in.: w Gdańsku, Jastrzębiej Górze, Lublinie, Kielcach i Krakowie. Ennio Cominetti nagrał ponad 25 płyt. Publikuje w krajowych i zagranicznych magazynach muzycznych. Prowadził wykłady i kursy mistrzowskie, zasiadał w jury międzynarodowych konkursów organowych, był dziekanem Wydziału Muzyki Kościelnej na Akademii Artystycznej w Rzymie. Obecnie Ennio Cominetti współpracuje z uniwersytetami europejskimi, gdzie wykłada włoską muzykę organową oraz historię muzyki kościelnej.
Jest założycielem i dyrygentem Orchestra Cameristica Lombarda, zespołu wokalnego Soli Deo Gloria oraz chóru Coro Accademico Lombardo. Repertuar tych formacji muzycznych obejmuje utwory operowe, operetkowe, utwory symfoniczne, muzykę kameralną, madrygały, motety i oratoria. Ennio Cominetti jest także kompozytorem muzyki organowej (laureat Międzynarodowego Konkursu Kompozycji w Magadino, Szwajcaria, 1982 r.), instrumentalnej i chóralnej. Jego utwory są regularnie wydawane przez włoskie i niemieckie wydawnictwa muzyczne (m.in. Berlin Chormusik - Musica Rinata of Berlin, Bérben, Carrara, Curci, Eco, EurArte, Intra 's, Sinfonica). Artysta jest również autorem wielu książek. W tym m.in.: Marco Enrico Bossi, l'organista, lo studioso, il compositore, Note d'organo, Guide to listening and interpretation of Das Wohltemperierte Klavier by Johann Sebastian Bach, L'avventura dell'armonia infinita (Editions EurArte). W 2013 r. z okazji obchodów 200. rocznicy urodzin Giuseppe Verdiego, skomponował La Traviatta in salotto (reinterpretacja największej opery Verdiego), nagrał CD Va' pensiero sull'ali dorate-Verdi Organ Works. We współpracy z Clarą Bertella napisał książkę Io, Verdi, mi racconto.

Organizatorzy:
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni