X CYSTERSKIE LATO MUZYCZNE

Johann Sebastian BACH
Preludium i fuga Es Dur BWV 552

Paweł ŁUKASZEWSKI
Idiom for flute and organ (2013)

Denis BÉDARD
Melodia pour flute et orgue

Jean LANGLAIS
5 Pièces pour Flûte et orgue

Angelo Castaldo urodził się w Neapolu w 1973 roku. Ukończył studia na kierunkach: fortepian, organy, klawesyn i dyrygentura chóralna. Uzyskał dyplom cum laude z zakresu literatury na Uniwersytecie Federico II w Neapolu oraz dyplom magistra z muzykologii na Uniwersytecie w Rzymie. Występował we wszystkich większych centrach muzycznych Włoch oraz w Europie: Niemcy, Polska, Ukraina, Wielka Brytania, Szkocja, Rosja, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Estonia, Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Węgry, Dania. W 2005 roku odbył tournée po Południowej Ameryce i Stanach Zjednoczonych, m.in. w Chicago, Bostonie, Filadelfii, Nowym Jorku, San Francisco, występując między innymi podczas Koncertu Noworocznego w National Cathedral w Waszyngtonie. Rok później koncertował w Australii, gdzie koncertował m.in. w Katedrach św. Andrzeja i Patryka w Sydney. Uzyskał nagrodę Diploma di Merito podczas dwóch konkursów organowych w Rzymie (1996) i Florencji (1998). Był członkiem jury kilku międzynarodowych konkursów organowych we Włoszech, w Polsce i na Litwie. Prowadził kursy mistrzowskie w Niemczech, Rosji , w USA, Szwecji i na Litwie. Od 1993 jest krytykiem muzycznym w dzienniku Napoli Sera oraz miesięczniku Arte Organaria e Organistica. Był redaktorem pierwszego wydania Fantasia a due organi autorstwa M.E. Bossiego, Sonata per organo G.B. Pergolesiego, Opera Omnia per organo G. Cotrufo (Editions Carrara) oraz szeregu utworów muzyki włoskiej XX wieku (F. Capocci, F.M. Napolitano, E. Gubitosi, E. Marchetti) i traktatu na temat teorii muzyki. W swoim bogatym dorobku artystycznym posiada nagrania płytowe na słynnych instrumentach, m.in.: na wielkich organach Schwartza w Katedrze St. Blasien (Niemcy), na wielkich organach Washington National Cathedral (USA) oraz na zabytkowych organach Kinlocka z 1870 r. w kościele anglikańskim św. Patryka - Hunters Hills w Sydney. Na swoim koncie Angelo Castaldo posiada również CD nagraną na organach słynnej Katedry w Neapolu, dedykowaną kompozytorom neapolitańskim. Angelo Castaldo jest Dyrektorem Artystycznym jednego z najbardziej znaczących festiwali muzycznych we Włoszech - Festiwalu Organowego w Campania. Był organistą i chórmistrzem w Bazylice św. Klary w Neapolu. Był wykładowcą konserwatorium w Monopoli (Turyn). Obecnie wykłada w konserwatorium G. Palestriny w Cagliari. Jest jednym z najmłodszych profesorów we włoskich uczelniach muzycznych.

Dorota Dąbrowska studia muzyczne ukończyła z wyróżnieniem w 2002 r. w Gdańskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem prof. K. Langmana. Zdobyła I nagrodę w uczelnianych eliminacjach do Konkursu o stypendium Fundacji Yamaha - reprezentowała Uczelnię w Konkursie YFMC Yamaha. Była stypendystką Ministerstwa Kultury. Brała udział w konkursie muzyki francuskiej w Łodzi, II Etapie Ogólnopolskiego Konkursu fletowego w Warszawie. W latach 2000 - 2006 związana była z orkiestrą Państwowej Opery Bałtyckiej z którą koncertowała w: Niemczech, Holandii, Danii, Szwecji, Estonii. Od roku 2006 jest I flecistką Polskiej Filharmonii Bałtyckiej z którą nagrała wiele płyt oraz odbyła w 2014 roku tourne po Chinach. Koncertuje solowo i kameralnie. w 2014 roku dokonała prawykonania napisanego dla niej przez prof.K. Olczaka koncertu na flet i orkiestrę kameralną. Jest założycielką nowatorskiej Prywatnej Szkoły Muzycznej MusicFun z siedzibą w Baninie.