58. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ W OLIWIE

Louis VIERNE
- Berceuse
- Carillon de Westminster

Jego błyskawiczna kariera artystyczna rozpoczęła się w 1991 roku, kiedy w wieku 26 lat wygrał konkurs na prestiżowe stanowisko organisty tytularnego katedry w Lozannie, najsłynniejszego gotyckiego zabytku w całej Szwajcarii. W 1993 roku został profesorem klasy organów w lozańskiej Wyższej Szkole Muzycznej, gdzie aktualnie jest dziekanem wydziału organów i klawesynu. Ponadto jest dyrektorem artystycznym Lausanne Cathedral's Concert Society, z którym organizuje najbardziej znaną w Szwajcarii serię koncertów organowych. Studiował na Berne University of Music w klasie fortepianu Otto Segera. Tam też, pod kierunkiem Heinricha Gurtnera z wyróżnieniem ukończył studia muzyczne (soloist's diploma). Dwukrotnie uzyskał nagrodę Fundacji Göhnera (Prix de la Fondation Göhner). Nagrody te umożliwiły mu kontynuowanie studiów w klasie organów wybitnego pedagoga François-Henri Houbarta w Paryżu oraz udział w licznych kursach mistrzowskich. Do tej pory wykonał ponad 800 koncertów w ponad 30 państwach Europy, Ameryki, Azji i Australii. Jean-Christophe Geiser dokonał licznych nagrań radiowych dla rozgłośni radiowych Szwajcarii, dla DeutschlandRadio, Südwestfunk, Radio Russie, VDE-Gallo, IFO and FNAC-Musique. Niedawno ukazała się ostatnia płyta artysty Toccatissima. Był inicjatorem budowy nowych organów firmy Fisk w katedrze w Lozannie – największych organów Szwajcarii z unikatową na skalę światową koncepcją.

Bilet ulgowy - 12 zł
Bilet normalny - 20 zł
Bilet rodzinny (dostępny również internetowo) - 45 zł

logotypy oliwa patronaty