KONCERTY ORGANOWE W KOŚCIELE NNMP W JASTARNI

Sonata e-moll op. 19

Jan Sebastian BACH
Preludium i Fuga e-moll BWV 548

Anna Osińska jest studentką w klasie organów prof. Romana Peruckiego i dr Hanny Dys w gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki. Podstawową Szkołę Muzyczną ukończyła w Gołdapi. Kontynuowała naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie organów dr Hanny Dys. Jest laureatką I miejsca w Konkursie Muzyki Organowej na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi w 2012. W roku 2013 otrzymała „Złoty Laur Młodego Organisty" na XXXVI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku. Brała udział w licznych kursach interpretacji muzyki i improwizacji organowej u tak znakomitych mistrzów jak m. in.: Tomasz Adam Nowak, Lorenzo Ghielmi, Ludger Lohmann, Wolfgang Zerer, Helmut Deutsch, Angelo Castaldo, Józef Serafin, Andrea Macinanti. Uczestniczyła w kilku edycjach Międzynarodowego Festiwalu Organowego Młodych "Juniores Priores Organorium Seinensis" w Sejnach. Koncertuje jako solistka i kameralistka w wielu miastach Polski. Obecnie pełni również obowiązki organistki w parafii Św. Jacka w Straszynie w pobliżu Gdańska.

Organizatorzy:
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni