58. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ W OLIWIE

FESTIWALE, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

Hervé Désarbre (Francja) organy

Feliks NOWOWIEJSKI
Preludium na temat Kyrie from Mass XI (Orbis factor)

Klaas BOLT
Wariacje na temat Here comes the steamer

Denis BÉDARD
Cat Suite
Prrrelude • Cats at Play • Catnap • Toc-cat-a

Noel RAWSTHORNE
Hornpipe Humoresque

Joonas KOKKONEN
Lux Æterna

André FLEURY
Finał z Symfonii n°2

Dmitri CHOSTAKOVICH
Intermezzo - Waltz-Scherzo – Russian lubok

Robert HEBBLE
Heraldings

Julien BRET
Johannes Hevelius PREMIERA ŚWIATOWA

Hervé Désarbre, urodzony w 1957 roku w Roanne. Studiował pod kierunkiem takich pedagogów jak: Madeleine David, Aloÿs Claussmann, André Chometon. Brał udział w kursie mistrzowskim prowadzonym przez André Fleury. W 1975 roku został organistą kościoła Saint Louis w rodzinnym Roanne. W 1993 roku objął stanowisko organisty w zabytkowym kościele Val-de-Grâce w Paryżu, a w 2005 roku został mianowany organistą francuskiego Ministry of Defence. Wielokrotnie brał udział w programach radiowych i telewizyjnych. Koncertuje jako solista i kameralista, z towarzyszeniem chórów i orkiestr. W swoim bogatym dorobku artystycznym posiada prawykonania utworów, w tym kompozycji mu dedykowanych. W kręgu szczególnych zainteresowań Hervé Désarbre znajdują się premierowe wykonania muzyki współczesnej. Koncertował w Niemczech, na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii, Serbii, Polsce, Hiszpanii, we Włoszech, w Uzbekistanie i w Belgii. Regularnie koncertuje w Rosji (najczęściej w Moskwie). Otrzymał medal honorowy moskiewskiego Konserwatorium im. Czajkowskiego. Nagrywał dla EMI, Chant du Monde, Mandala, Sony, Pavane Records and De Plein Vent. Hervé Désarbre zasiada w jury wielu konkursów tak w Paryżu, jak i za granicą ( m.in.: konkurs im. Szostakowicza, przewodniczący jury Edison Denisov Competition, konkurs International Goedicke). Jest dyrektorem Editions le Chant du Monde oraz członkiem Rodziny Kamiliańskiej. Otrzymał tytuł Knight of the National Order of Merit (order przyznawany przez Prezydenta Francji).

Bilet ulgowy - 12 zł
Bilet normalny - 20 zł
Bilet rodzinny (dostępny również internetowo) - 45 zł

logotypy oliwa patronaty