XXXIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORGANOWY

Wolfgang Amadeus MOZART
Ouverture C-dur
(Grave – Allegro)

Nicolò Antonio Sari urodzony w Wenecji w 1987 roku. W 2007 roku ukończył z wyróżnieniem konserwatorium w Wenecji w klasie organów i kompozycji organowej (pod kierunkiem Elsy Bolzonello Zoya i Roberta Padoin). Jest zwycięzcą wielu międzynarodowych konkursów, m.in.: w Amsterdamie (konkurs J.P. Sweelincka, II nagroda – pierwszej nie przyznano), w St. Julien du Sault (Francja), Salerno, Fano Adriano, Muzzana del Turgnano oraz krajowego konkursu w Varzi. Ponadto jest laureatem innych konkursów, w tym w Borca di Cadore, Grazu, Carunchio. Występował podczas wielu znaczących festiwali w rodzinnych Włoszech, jak i za granicą. Koncertował również z orkiestrą Fenice at the Malibran Theatre of Venice, z Ravenna Chamber Music Orchestra i z Orchestra of Padua and the Veneto Region. W 2012 roku z wyróżnieniem ukończył dwuletni organowy kurs mistrzowski w konserwatorium A. Pedrollo w Vicenzy, pod kierunkiem Roberto Antonello. Dwa lata później z wyróżnieniem ukończył dwuletni klawesynowy kurs mistrzowski, prowadzony przez Patrizię Marisaldi. Nicolò Antonio Sari jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Gaetano Callido oraz organistą kościołów Carmini i San Trovaso w rodzinnym mieście.

Organizatorzy:
Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie