logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

X CYSTERSKIE LATO MUZYCZNE


Niedziela, 26/07/2015, 20:30
Kościół Zwiastowania Pana w Żarnowcu
 

Bilety w cenie  

 Cysterskie Lato Muzyczne w Żarnowcu

Viktoriya Koshuba organy
Anna Śliwa
fidel, pochette, lira da braccio, viola d'amore, skrzypce barokowe, erxian
Anna Krysztofiak
głos, lutnia nanguan, biwa, hulusi, erxian, viola da gamba, pozytyw szkatulny

 

Program:

Jan Pieterszoon SWEELINCK
Fantazja chromatyczna SwWv258

Jan Sebastian BACH
Chorał O Mensch , bewein dein Sünde gross

Widzieliśmy gwiazdę na Wschodzie

Lorenzo PELLI
Pastorale e Motteto per l'Elevazione „Vidimus stellam eius"
Anonimus
Dwie dawne chińskie pieśni nanguan

Hildegarda z BINGEN (1098-1179)
O vis aeternitatis, Nunc aperuit nobis

Anonimus (Polska)
Salve Regina

Nicolaus BRUHNS
Preludium G-dur

Instrumentów osobliwych wyspy szczęśliwe

Krzysztof SZWAJGIER
Wariacje Schiarazula Marazula (G. Mainerio 1535 - 1582)

Marco CARA
Io non compro piu speranza

Louise Toussaint MILLANDRE
Minuetto I, II - Pieces pour la Viole d'Amour avec la Basse (1777)

Wiązanka melodii kaszubskich i kujawskich

Nicolaus HASSE
Fantazja chorałowa Jesus Christus , unser Heiland , der von uns

 

Viktoriya Koshuba urodziła się w roku 1992 w Kijowie. Naukę muzyki rozpoczęła w wieku pięciu lat. Od 1999 roku Viktoriya uczęszczała do Szkoły Muzycznej im. M. Łysenko gdzie przez kolejne lata uczyła się gry na fortepianie w klasie prof. E. Rjanova. W roku 2010 rozpoczęła naukę gry na organach w Kijowskim Konserwatorium Muzycznym im. P. Czajkowskiego. Od roku 2012 studiuje w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów prof. R. Peruckiego. Viktoriya Koshuba jest laureatką międzynarodowych konkursów, między innymi we Francji i Włoszech, gdzie w 2002 roku otrzymała Grand Prix. Koncertowała w wielu krajach Europy (m. in. we Włoszech, Danii, Austrii), a także w dwukrotnie Stanach Zjednoczonych. W październiku 2013 roku Viktoriya Koshuba otrzymała drugą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi.

 

Anna Śliwa skrzypaczka o wielostronnych zainteresowaniach, pasjonatka edukacji muzycznej najmłodszych dzieci. Jest absolwentką Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie w zakresie skrzypiec współczesnych i skrzypiec barokowych. Specjalizuje się w solowym i kameralnym repertuarze dzieł muzyki dawnej, a także w improwizowanym wykonawstwie zabytków muzyki przedrenesansowej i etnicznej. Wraz z zespołem Camerata Cracovia dokonała polskiego prawykonania nowo odkrytych utworów polsko-niemieckiego kompozytora z XVII w., Henryka Doebeliusa.
W repertuarze muzyki dawnej wykorzystuje altówkę i skrzypce barokowe, lirę da braccio, violę d'amore, fidel i pochette.Współpracuje z większością polskich zespołów muzyki dawnej, np. Ars Cantus,Concerto Polacco, Il Tempo, a także z austriackim zespołem Pandolfis Consort Wien. Od 2007 r. kieruje zespołem instrumentów historycznych Intrada, współdziałającym ściśle z Baletem Dworskim Cracovia Danza, wykonującym głównie muzykę związaną z tańcem i innymi formami przedstawień scenicznych. Pracowała jako skrzypaczka w zespole Capella Cracoviensis (1992 - 1995) i altowiolistka w Zespole Instrumentów Dawnych Musicae Antique Collegium Varsoviense Warszawskiej Opery Kameralnej (2001 - 2004). Brała udział w licznych nagraniach płytowych oraz w prestiżowych festiwalach,m. in. Europäisches Musikfest Stuttgart, Arte Sintesi Enschede, Wratislavia Cantans, Festiwal van Vlaanderen Brugge, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, występowała na Expo 2003 i podczas Roku Polskiego w Paryżu. Osobnym nurtem jej działalności jest pedagogika skrzypcowa. Prowadzi klasę skrzypiec w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie oraz klasę skrzypiec barokowych w Szkole Muzycznej II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie.

 

Anna Krysztofiak jest artystką Chóru Filharmonii Łódzkiej, wielokrotnie występującą jako solistka chóru oraz solistka - wokalistka w koncertach w kraju i za granicą. Anna Krysztofiak gra na klawesynie, organach i violi da gamba, oraz na szeregu instrumentów chińskich i japońskich. Jest jedną z zaledwie dwóch Europejek na świecie grających muzykę Nanyin (Nanguan) i jedyną taką osobą w Europie. Kształciła się muzycznie na kursach mistrzowskich m.in.u Olgi Pasiecznik, Nicolas'a Parle, Marc'a Caudle, Marka Toporowskiego, Kyoko Kubota, Lin Po Chi, Wang Xinxin, oraz u innych nauczycieli w Quanzhou i Tajpej. Odbywała praktykę w budownictwie organowym w pracowni organmistrzowskiej Patricka Collon'a w Brukseli. W jej dorobku znajduje się wiele koncertów w kraju i za granicą (Belgia, Holandia, Luksemburg, Tajwan), m.in. występowała jako solistka z The Harp Consort i Andrew Lawrence-King oraz z Marią Pomianowską i jej zespołem. W 2014 r. wystąpiła jako solistka-wokalistka oraz organistka w ramach Kolorów Polski, w repertuarze barokowym.
Posiada kilkanaście lat doświadczenia w pełnieniu funkcji organisty kościelnego, w tym rok w kościele Notre Dame de la Chapelle w Brukseli (parafia Breughla). Ma w swoim dorobku udział w reportażach telewizyjnych dla luksemburskiego RTL-u, TVP, TV Regionalnej, TV Toya. Wystąpiła w dwóch filmach dokumentalnych produkcji niemieckiej. Została nagrodzona stypendiami artystycznymi i naukowymi, w tym także stypendium rządowym Tajwanu, dzięki któremu przez kilka miesięcy mogła studiować tradycyjną muzykę chińską w Taipei National University of the Arts. Współpracuje z Europejskim Festiwalem Szkół Artystycznych i Twórczości "Kręgi Sztuki".

 

Wstęp wolny

 

 
 
 
 

Wróć