58. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ W OLIWIE

Song of Sunshine

William RALPH-DRIFFIL
Toccata f-moll

Ignace Michiels urodzony w 1963 roku, grę na organach, fortepianie i klawesynie studiował w Akademii Muzycznej w rodzinnej Brugii. W 1986 roku otrzymał nagrodę Instytutu Lemmensa w Louvain. Swe umiejętności pogłębiał pod kierunkiem Roberta Andersona w Southern Methodist University w Dallas, Hermana Verschraegena i Odile Pierre w paryskim konserwatorium, gdzie otrzymał prestiżową nagrodę Prix d' Excellence. Ponadto otrzymał dyplom na Akademii Królewskiej w Gandawie. Ignace Michiels jest profesorem organów na uniwersytecie w Gandawie. Ponadto wykłada na Akademii Muzycznej w Brugii. Tam też jest organistą tytularnym w Katedrze Zbawiciela, gdzie corocznie organizuje międzynarodowy festiwal organowy. W bogatym repertuarze artysty znajdują wszystkie dzieła organowe J.S. Bacha, C. Francka, F. Mendelssohna-Bartholdiego, M. Dupré i O. Messiaena, wszystkie symfonie Ch. M. Widora i L. Vierne oraz sonaty organowe A. Gulimanta i J. Rheinbergera. Koncertuje jako solista, z towarzyszeniem orkiestr i chórów w wielu światowych ośrodkach muzycznych. Zasiada w jury wielu międzynarodowych konkursów organowych. Prowadzi warsztaty i kursy mistrzowskie. W swoim dorobku posiada kilka nagrań płytowych.

Bilet ulgowy - 12 zł
Bilet normalny - 20 zł
Bilet rodzinny (dostępny również internetowo) - 45 zł

logotypy oliwa patronaty