58. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ W OLIWIE

Alexandre GUILMANT
Troisième Sonate
Preludio, Adagio, Allegro moderato

Urodzony w Saronno (Włochy). Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 6 lat, w rodzinie z bogatymi tradycjami muzycznymi, pod kierunkiem swego dziadka Maestro Lamberto Torrebruno. Naukę gry na organach, klawesynie i kompozycji kontynuował pod kierunkiem takich wybitnych pedagogów jak: Luigi Toja, Jean Boyer, Olivier Latry, Bruno Bettinelli, Emilia Fadini i Danilo Costantini. Giulio Mercati prowadzi ożywioną działalność artystyczną tak we Włoszech jak i za granicą. Koncertuje jako solista i kameralista. Współpracuje z zespołem kameralnym I Barocchisti, z Orchestra della Svizzera Italiana, z dyrygentami takimi jak: Alain Lombard, Vladimir Ashkenazy, Juraj Valčuha, Alexander Vedernikov, Heinz Holliger, Hubert Soudant, Howard Griffiths, Markus Poschner, Antonello Manacorda, Giancarlo Andretta, Stefano Montanari, Ottavio Dantone. W swoim repertuarze artysta posiada kompozycje od renesansu po dzieła współczesne. W szczególnym kręgu zainteresowań Giulio Mercatiego znajdują się dzieła Césara Francka, Maxa Regera i Juliusa Reubke. Nagrywa dla Swiss Italian Radio, Bottega Discantica i Tactus. Jest dyrektorem zespołu wokalnego San Bernardo i organistą – rezydentem w mediolańskiej Basilica Prepositurale di San Vincenzo in Prato, w kościele Santa Maria degli Angioli w Lugano oraz w Santuario della Beata Vergine dei Miracoli w rodzinnym mieście. Regularnie koncertuje w duecie ze znanym pianistą Vovką Ashkenazym. Artysta jest również kompozytorem, specjalizującym się w muzyke organowej i chóralnej. W 1996 roku Giulio Mercati otrzymał dyplom z filozofii na Università Cattolica del Sacro Cuore w Mediolanie. Jego praca dyplomowa została opublikowana w 1998 roku przez wydawnictwo muzyczne Rugginenti. Jest dyrektorem artystycznym i inicjatorem wielu znaczących międzynarodowych festiwali we Włoszech, w Szwajcarii i Hiszpanii.

Bilet ulgowy - 12 zł
Bilet normalny - 20 zł
Bilet rodzinny (dostępny również internetowo) - 45 zł

logotypy oliwa patronaty