58. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ W OLIWIE

Giampaolo Di Rosa (Włochy) organy

Giampaolo Di Rosa

Jan Sebastian BACH
Goldberg Variations BWV 988 (arr. G. Di Rosa)

Giampaolo Di ROSA
Improvisation

Pianista, organista, klawesynista, improwizator kompozytor, muzykolog, pedagog, dyrektor artystyczny. Prezentuje bogaty repertuar literatury wszystkich epok muzycznych (w tym wszystkie dzieła J.P. Sweelincka, J.S. Bacha, C. Francka, F. Liszta oraz O. Messiaena). Cieszy się międzynarodową sławą. Koncertuje w Europie, Rosji, w USA, Ameryce Południowej, Australii, w Hong Kongu, Makao, Singapurze i na Bliskim Wschodzie. Kształcił się pod kierunkiem wybitnych pedagogów takich jak: G. Kaunzinger, J. Guillou, G. Wilson and J. P. Oliveira. Posiada siedem dyplomów akademickich, w tym magisterium z gry na organach, stopień doktora z zakresu analizy muzycznej, dyplomy studiów I stopnia oraz studiów podyplomowych. W ciągu ostatniej dekady jego kompozycje na organy solo, na różne zestawy instrumentów, utwory instrumentalno – wokalne, dzieła na orkiestrę smyczkową były wykonywane przez wybitnych muzyków europejskich. W swoim dorobku posiada wiele nagrań płytowych, głównie z improwizacjami na fortepian i organy. Poza działalnością koncertową Giampaolo Di Rosa jest czynnym animatorem kultury: jest założycielem i dyrektorem artystycznym wielu międzynarodowych festiwali organowych w wielu ośrodkach europejskich, m.in. w House of Mercy at Guimarães (Portugalia). Organista tytularny Narodowego Kościoła Portugalskiego w Rzymie, gdzie koncertuje w niemal każdą niedzielę roku. Ponadto jest organistą – rezydentem w León Cathedral, w Hiszpanii. Za znaczący wkład w promocję muzyki organowej i sztuki improwizacji muzycznej, w 2010 roku został odznaczony przez Prezydenta Republiki Portugalskiej jednym z najwyższych odznaczeń państwowych - Orderem Infanta Henryka w stopniu Oficera.

Bilet ulgowy - 12 zł
Bilet normalny - 20 zł
Bilet rodzinny (dostępny również internetowo) - 45 zł

logotypy oliwa patronaty