logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

X MIĘDZYNARODOWY LETNI FESTIWAL MUZYCZNY „SŁOWO I MUZYKA U JEZUITÓW”


Sobota, 08/08/2015, 20:00
Kościół pw. św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze
 

Bilety w cenie  

 Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny "Słowo i muzyka u Jezuitów" w Jastrzębiej Górze

Malownicza Jastrzębia Góra, oddalona od centrów kultury i centrów ekonomiczno - gospodarczych, dzięki organizacji Międzynarodowego Letniego Festiwalu Muzycznego "Słowo i muzyka u Jezuitów" (tradycyjnie towarzyszącemu Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Organowej w Oliwie) stała się prężnie rozwijającym się ośrodkiem kultury muzycznej, którego centrum stanowi jastrzębiogórski kościół pw. św. Ignacego Loyoli.
Podczas 17 koncertów festiwalowych swój kunszt artystyczny zaprezentują najwybitniejsi przedstawiciele gatunku, organiści – wirtuozi i inni instrumentaliści – kameraliści i soliści różnych generacji z europejskich ośrodków muzycznych, jak i artyści rodzimi. Melomani będą mieli szansę usłyszeć mistrzowskie wykonania zaproszonych artystów w różnorodnym, przystępnym repertuarze różnych epok i styli muzycznych, w tym utwory mało znane i rzadko wykonywane.
W dziesiątej edycji festiwalu jastrzębiogórskiego wezmą udział m.in.:
Eric Dalest (Francja, organy), Jürgen Wolf (Niemcy, organy), Ennio Cominetti (Włochy, organy), Andrzej Chorosiński (organy), Matthias Jacob (Niemcy, organy), Silvano Rodi (Włochy, organy), Jean-Christophe Geiser (Szwajcaria, organy), Ignace Michiels (Belgia, organy), Franz Josef Stoiber (Niemcy, organy), Edyta Fil (flet), Eketerina Antokolskaya (Rosja, wiolonczela), Giulio Mercati (Włochy, organy), Gordon Mansell (Kanada, organy), Jacopo Brusa (Włochy, organy), Roman Perucki (organy), Łukasz Długosz (flet), artyści związani z Gdańskiem, w tym debiutant, Łukasz Szablewski (organy).
Na szczególną uwagę zasługuje koncert na zakończenie festiwalu. 26 sierpnia, odbędzie się koncert w wykonaniu dwóch polskich wybitnych solistów: Łukasza Długosza oraz Romana Peruckiego. Połączenie maestrii tych dwóch artystów w niecodziennej konfiguracji muzycznej, zagwarantuje melomanom najwyższy poziom artystyczny i oryginalność wykonania.

 

Marco Lo Muscio organy
John Hackett
flet
Konrad Mielnik
prowadzenie

 

Program:

Charles H. PARRY
Jerusalem (arr. Keith Emerson)

Wojciech KILAR
Vocalise in a minor

Rick WAKEMAN
Toccata in a minor (arr. Marco Lo Muscio)*

Marco Lo MUSCIO
Vocalise n.1 To my mother
Canzona Homage to Todi (solo organ)
Ricercare Pienza Cathedral (solo organ)
Canzona Homage to Gubbio (solo organ)

John HACKETT
Overnight snow

Jean LANGLAIS
Pięć utworów na flet i organy

Marco Lo MUSCIO
Concert Variations on Greensleeves*

Steve HACKETT
Hairless Heart
Second Chance
Hands of the Priestess
After the Ordeal

John HACKETT
Thoughts turn Homeward

Marco Lo MUSCIO
Visions from Minas Tirith - The White Tree:
Appearances of the White Town
The White Tree
The Words of Gandalf
The Steward of Gondor
Dance of the Victory
Fanfare and Finale

* organy solo

 

Marco Lo Muscio jest jednym z najbardziej wszechstronnych muzyków swojego pokolenia. Organista, pianista i kompozytor. Współpracuje z Johnem Hackettem i Stevem Hackettem (byłym gitarzystą zespołu Genesis). Z najwyższym wyróżnieniem Cum Laude ukończył klasę fortepianu na akademii "Licinio Refice", w klasie Maestro Tonino Maiorani. Następnie pod kierunkiem wybitnego pianisty Sergio Fiorentino z najwyższym wyróżnieniem ukończył studia podyplomowe na akademii "Bartolomeo Cristofori". Ponadto posiada dyplom z pedagogoki, uzyskany pod kierunkiem prof. Giulio Sforza (uniwersytet "Rome Tre") oraz w klasie organów prof. Jamesa Edwarda Goettsche. Do tej pory wykonał ponad 700 koncertów (organwych i fortepianowych) w najważniejszych centrach muzycznych Europy, jak i w Rosji i w USA (Nowy Jork, Boston, Moskwa, St. Petersburg, Londyn, Oxford, Cambridge, Lipsk, Paryż, Rzym i kraje skandynawskie). Kompozycje Marco Lo Muscio publikowane są przez włoskie wydawnictwo "Erreffe Musica" i wykonywane na całym świecie (Europa, Rosja, Singapur, Australia, Nowa Zelandia, Afryka Południowa, USA) przez tak znakomitych wykonawców jak: Christopher Herrick, Thomas Trotter, Kevin Bowyer, David Briggs, John Scott, Roger Sayer, Stephen Farr, Andrew Canning, Aivars Kalejs, Alessandro Bianchi, Massimo Nosetti, Martin Setchell, Michael Eckerle, Willibald Guggenmos, Fredrik Sixten,Carson Cooman, Colin Walsh. Nagrania artysty były prezentowane na antenach: Radia Watykańskiego, BBC, TV2000, TV Russia. Od 2004 roku Marco Lo Muscio jest dyerektorem artystycznym festiwalu International Summer Organ Festival in Rome. Od 2013 roku nagrywa na słynnej brytyjskiej firmy fonograficznej Priory Records, w ramach serii Great European Organs.

 

John Hackett, wybitny artysta, znany w świecie muzycznym z charakterystycznego brzmienia fletu. Jest jednym z niewielu flecistów świata grającym na flecie typu vertical. Gitarzysta, wokalista i kompozytor. Absolwent Sheffield University. Brat Steve'a Hacketta, byłego gitarzysty grupy Genesis. Współpracował z Anthony Phillipsem przy jego pierwszym albumie The Geese and the Ghost oraz ze swym bratem przy albumach Voyage of the Acolyte, Spectral Morning, Please Don't Touch, Defector. Współpraca ta zaowocowała kolejnymi nagraniami i koncertami w Wielkiej Brytanii, w USA i w Europie. Jednocześnie kontynuował studia pod kierunkiem Edwarda Becketta i Davida Butta. Dołączył też do English Flute Quartet, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii (w tym koncert w słynnym Purcell Room). W swoim dorobku ma pięć albumów nagranych solo i w duetach. W 2000 roku Camino Records wydało płytę Sketches of Satie Johna i Steve'a Hackett, wybraną przez Nicka Bailey'a z Classic FM albumem miesiąca. Kolejnym albumem była Velvet Afternoon (nagrana z pianistką Sally Goodworth) z kompozycjami Steve'a Hacketta. Rok 2005 przyniósł wydanie płyty z muzyką rockową Checking Out of London ( ze słowami Nicka Clabburna), która otrzymała pięć gwiazdek magazynu Record Collector. Artysta w swoim dorobku posiada eksperymentalny, muzyczno – taneczny, album Red Planet Rhythm (z Moodi Drury). Kolejnym albumem w karierze artysty był album z jego kompozycjami Prelude to Summer (z udziałem Steve'a Hacketta i Chrisa Glassfielda). Koncertował z Steve Hackett Acoustic Trio w USA, Japonii i w Europie. W ostatnich latach wielokrotnie koncertował z włoskim organistą Marco Lo Muscio w Wielkiej Brytanii i we Włoszech, prezentując unikalną mieszankę muzyki klasycznej i progresywnej. Regularnie koncertuje z gitarzystą klasycznym Nickiem Fletcherem.

 

Wstęp wolny

 

 

          jastrzebia gora patronat honorowy

 

 

Organizatorzy:

Parafia rzymsko-katolicka pw. Św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze
Ojcowie Jezuici
Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Pomorskie Stowarzyszenie „Musica Sacra"

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dofinansowano ze środków Miasta Władysławowa.
Dofinansowano ze środków Starostwa Powiatowego w Pucku.

 dofinansowania jastrzebia gora 2015

jastrzebia gora 2015 patronat medialny

 
 
 
 

Wróć