58. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ W OLIWIE

César FRANCK
Cantabile (1878)

Victor TOGNI
Pięć liturgicznych inwencji (1965)
Jesu Dulcis – Verbum Supernum
Ave Maria
Adoro te Devote
Laudate Dominum
Alleluia

Gordon Mansell, kompozytor, organista, dyrektor muzyczny w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Toronto (ze słynnymi mechanicznymi organami Casavant Frères, Opus 2805 /1965/). Tam też kieruje pięcioma chórami. Edukację muzyczną rozpoczął w Królewskim Konserwatorium oraz St. Michael's Choir School. Posiada tytuły Bachelor of Music (2001) oraz Master of Music (2008), obydwa uzyskane na Uniwersytecie w Toronto. W wieku 12 lat rozpoczął pracę zawodowego organisty kościelnego. Jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Glionna Mansell Corporation, której częścią jest ORGANIX. W 2012 roku ścieżka koncertowa zaprowadziła artystę do Polski (koncerty w Wadowicach, Rabce, Krakowie, Zakopanem, Nowym Sączu). Na początku 2013 roku jako organista i chórmistrz występował we Florencji, Rzymie i Watykanie. Prowadzony przez Gordona Mansella chór śpiewał w Papieskim Instytucie Muzyki Sakralnej, w Bazylice św. Piotra oraz podczas papieskich obchodów święta Matki Boskiej Gromnicznej. Gordon Mansell jest przedstawicielem największej firmy zajmującej się budową organów - Allen Organ Company. Jest współzałożycielem i producentem wykonawczym ORGANIX CONCERTS INC., z którym organizuje międzynarodowy festiwal muzyczny z udziałem artystów – organistów z całego świata. Obok ożywionej działalności artystycznej Gordon Mansell prowadzi działalność zawodową w zakresie zarządzania, marketingu i reklamy (dyplom Rochester Institute of Technology w Nowym Jorku (1979) oraz certyfikat technologii informatycznych Uniwersytetu w Toronto (2001).

Bilet ulgowy - 12 zł
Bilet normalny - 20 zł
Bilet rodzinny (dostępny również internetowo) - 45 zł

logotypy oliwa patronaty