KONCERTY ORGANOWE W KOŚCIELE NNMP W JASTARNI

Choral Song

Ave Maria

Robert SCHUMANN
6 Studien in kanonischer Form op. 56:
- Nicht zu schnell (nr 1)
- Mit innigem Ausdruck

Vater unser

Siegfried KARG – ELERT
Opracowania chorałowe op.64:
- Dir, Dir Jehova will ich Singen
- Nun danket alle Gott

Wolfgang Amadeusz MOZART
Laudate Dominum z "Vesperae Solemnes"

Skizzen für Pedalflügel op 58
- Allegretto

Felix MENDELSSOHN-BARTHOLDY
Fruhlingsglaube

Nachtgebet

Fuga VI

Georges BIZET
Agnus Dei

Karol Hilla jest absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Romana Peruckiego. W 2008 ukończył z wyróżnieniem Hochschule fur Musik und Theater w Hamburgu, gdzie kształcił się w klasie prof. Wolfganga Zerera. Koncertował w wielu miastach Polski i za granicą (Niemcy, Rosja, Francja, Holandia, Litwa). Jest laureatem II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Rumi. W roku 2002 zakwalifikował się do udziału w Międzynarodowym Konkursie Organowym „Grand Prix de Chartres". Przez kilka lat był prezentował organy Archikatedry Oliwskiej. Pełni funkcję organisty w Kościele św. Andrzeja Boboli w Gdyni. Jest dyrygentem dwóch gdyńskich chórów : Chóru Mieszanego „Cantus" oraz Chóru Akademii Morskiej oraz dyrektorem Gdyńskiej Orkiestry Barokowej Sinfonia Nordica- zespółu grającego na kopiach instrumentów historycznych. Prowadzi klasę organów w Szkole Muzycznej I i II st. w Gdyni a od 2009 pracuje na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej im. G.i K. Bacewiczów w Łodzi. Uzyskał nominację do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2009.

Maria Hilla jest absolwentką wydziału Wokalno – Aktorskiego Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. dr hab. Wiesławy Maliszewskiej. Zadebiutowała na scenie operowej wykonując partię Marcelliny z opery „Wesele Figara" W.A. Mozarta. Wystąpiła na wielu festiwalach muzycznych w kraju (m.in.: Festiwalu „Mozart 2006- Oblicza Geniuszu", Letni Festiwal Organowy w Rumi, Pasymskie Wieczory Organowe, Słowo i Muzyka u Jezuitów, Gdyński Sezon Chóralny CANTEMUS OMNES, Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Pasłęku itd) oraz za granicą (Niemcy, Holandia, Litwa, Hiszpania, Czechy). Uczestniczyła w licznych kursach wokalnych, doskonaląc swoje umiejętności pod kierunkiem najwybitniejszych pedagogów śpiewu solowego m. in . z Paulem Esswoodem, Claudio Desderim i Charlotte Lehmann. Szczególnie bliska jest jej literatura wokalna z epoki baroku, romantyzmu a także rzadko wykonywana muzyka atonalna.

Organizatorzy:
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni