58. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ W OLIWIE

Toteninsel op. 37 nr 3

Max REGER
Introdukcja i passacaglia f-moll op.63

Organistka, adiunkt na Wydziale Instrumentalnym gdańskiej Akademii Muzycznej. Ukończyła studia w gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Romana Peruckiego oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu, w klasie organów prof. Wolfganga Zerera i prof. Pietera van Dijka, gdzie otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Stypendystka m.in. Brahms Stiftung, Stypendium dla Twórców Kultury oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureatka i uczestniczka konkursów międzynarodowych. Odbyła liczne kursy mistrzowskie w wielu krajach europejskich m. in. u prof. J. Laukvika, prof. L. Ghielmi, prof. O. Latry, prof. D. Rotha. W 2009 roku uzyskała doktorat w zakresie sztuki muzycznej. Prowadzi klasę organów w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Gdańsku. Jej uczniowie i studenci są laureatami konkursów organowych. Prowadzi ożywioną działalność koncertową, zarówno jako solistka jak i kameralistka, jest jurorem konkursów organowych. Występowała na festiwalach muzyki organowej w Polsce i niemal w całej Europie (m.in. Włochy, Finlandia, Rosja, Niemcy, Mołdawia). Ma na swoim koncie współpracę z wybitnymi dyrygentami i muzykami, m. in. Sir Nevillem Marrinerem, Kai Bumanem, Friederem Berniusem, Pawłem Skałubą. W swoim dorobku posiada nagrania solowe. Dwukrotnie nominowana do nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców Kultury. Jest prezenterem organów w Katedrze Oliwskiej.

Bilet ulgowy - 12 zł
Bilet normalny - 20 zł
Bilet rodzinny (dostępny również internetowo) - 45 zł

logotypy oliwa patronaty