XXXIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORGANOWY

Franz LISZT
Ave Maria (Arcadelt)

Antonín Leopold DVOŘÁK
Largo z symfonii e- moll Z nowego świata
Ave Maria

Mieczysław SURZYŃSKI
Improwizacje op. 38 nt. polskiej pieśni kościelnej Święty Boże

Feliks NOWOWIEJSKI
Finale improvizatione "Bogurodzica" z IX Symfonii organowej op. 45

Adam Sadowski, urodzony w 1986 roku. Jest organistą i organizatorem życia muzycznego w parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Sopocie Kamiennym Potoku, nauczycielem muzyki w Zespole Szkół Sportowych w Gdańsku, a także doktorantem psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Urodzony w Ciechanowie, naukę gry na instrumencie rozpoczął od akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej w Ciechanowie, następnie kontynuował naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Mławie ucząc się gry na organach. Jest absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Prof. Romana Peruckiego i Dr Hanny Dys. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w roku 2010. W 2014 roku również w gdańskiej Akademii Muzycznej ukończył Podyplomowe Studia Mistrzowskie w zakresie Interpretacji Organowej w klasie Prof. Romana Peruckiego. Działalność koncertową rozpoczął już na początku studiów w Akademii Muzycznej, koncertując jako organista - solista w ramach koncertów organowych organizowanych w gminie Gdańsk.Swoje umiejętności doskonalił w ramach kursów mistrzowskich prowadzonych przez Petera van Dijka - Holandia, Enrique Ayarra Jarnea - Hiszpania, Pierre Pincemaillea - Francja, Emanuela Caldi - Włochy. Był także stypendystą miasta Sopotu dla twórcy kultury. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską z psychologii muzyki na Uniwersytecie Gdańskim pod kierunkiem Prof. Teresy Rostowskiej i dr Rafała Lawendowskiego. Jego zainteresowania skupiają się wokół psychologicznych wyznaczników wykonawstwa muzycznego. Rokrocznie występuje jako solista i kameralista w ramach Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej.

Organizatorzy:
Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie