BALTIC SEA YOUTH PHILHARMONIC

Sala Koncertowa na Ołowiance

Koncert symfoniczny

Koncert został wyprzedany.

Koncert poprzedzą uroczystości związane z obchodami Dnia Zjednoczenia Niemiec, które rozpoczną się o godz. 17:00.

Kristjan Järvi dyrygent
Pauli Kari fortepian
Baltic Sea Youth Philharmonic Orchestra

Wojciech KILAR
Orawa

Severi PYYSALO
Koncert fortepianowy Green

Ludwig van BEETHOVEN
Cavatina

Imants KALNIŅŠ
Rock Symphony Nr 4, I. Allegretto

Baltic Sea Youth Philharmonic wystąpi po raz pierwszy w Gdańsku w ramach uroczystości z okazji 25. rocznicy jedności Niemiec. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17:00. Głównym prelegentem będzie przewodniczący Niemieckiego Bundestagu, prof. dr Norbert Lammert.
W tym roku Baltic Sea Youth Philharmonic Orchestra zagrała już z niewiarygodnie wielkim powodzeniem w ramach XIX. Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie (26.03), w ambasadzie Rosji w Berlinie (27.03) oraz w Théâtre des Champs-Élysées w Paryżu (31.03).
Trasa koncertowa zaplanowana na późne lato rozpocznie się w Tonhalle w Zurychu (12.09.) i będzie prowadzić przez Santa Maria delle Grazie w Mediolanie (14.09.), Teatro Filarmonico w Weronie (15.09.), salę nagrań NDR w Hanowerze (17.09), DR Concert Hall w Kopenhadze (18.09) i Uznamski Festiwal Muzyczny w Peenemünde (19.09), w końcu do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku (20.09). Później trasa orkiestry poprowadzi do Hartwall Areny w Helsinkach (22-24.09) i zakończy się w filharmonii w Tallinie (26.09).
W Kościele Marii Panny w Dreźnie Orkiestra otrzyma 2 października 2015 Europejską Nagrodę Kulturalną. Ceremonię będzie transmitować kanał MDR.
Więcej informacji o Orkiestrze można znaleźć na jej stronie internetowej: www.baltic-sea-youth-philharmonic.eu

konsulat generalny niemiec     25Lat jednosci niemiec

2015 BYP Logo Footer