KONCERT LAUREATÓW ORAZ KONCERT GALOWY III EDYCJI FESTIWALU TWÓRCZOŚCI WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO

Niedziela, 27/09/2015, 19:00
Sala Koncertowa na Ołowiance

Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

Część I: Koncert Laureatów Konkursu Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego
Podczas pierwszej części wieczoru widzowie usłyszą piątkę laureatów, którzy wykonają po jednym utworze z repertuaru Wojciecha Młynarskiego. Następnie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród, a laureat Grand Prix III edycji Konkursu raz jeszcze zaprezentuje się publiczności.

Część II: „MŁYNARSKI obowiązkowo!"
Śpiewany autoportret na aktorów i orkiestrę.
Wystąpią:
Magdalena Kumorek
Anna Sroka-Hryń
Klementyna Umer
Jacek Bończyk
Arkadiusz Brykalski
Wiktor Zborowski + gość specjalny – Marian Opania
Zespół muzyczny w składzie: Fabian Włodarek, Paweł Stankiewicz, Konrad Kubicki, Robert Siwak

„MŁYNARSKI obowiązkowo!" to niezwykła podróż przez życie wybitnego autora piosenki literackiej, który swoją twórczością już od pół wieku towarzyszy kilku pokoleniom Polaków. Trudno wyobrazić sobie naszą zbiorową świadomość, a nawet język codzienny, bez obecności w nich takich utworów jak "Róbmy swoje", „Życie, kocham cię nad życie", czy "Jesteśmy na wczasach". W tę muzyczną podróż po życiu i twórczości Wojciecha Młynarskiego widzów spektaklu prowadzi jego alter ego Narrator – w tej roli Wiktor Zborowski – oraz zespół wykonawców wybranych do projektu przez samego Mistrza. Artystom na scenie towarzyszy kilkuosobowa orkiestra, a w ciągu całego wieczoru widzowie mają okazję usłyszeć ponad dwadzieścia piosenek, które wyszły spod pióra Wojciecha Młynarskiego.
Spektakl znajduje się w stałym repertuarze Teatru 6.piętro.

Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego jest jedynym w Polsce dużym wydarzeniem cyklicznym poświęconym dorobkowi artystycznemu tego wybitnego autora polskiej piosenki. Jest przestrzenią prezentacji twórczości Wojciecha Młynarskiego oraz miejscem spotkań artystów, dla których jego dorobek stanowi źródło inspiracji. Festiwal gości zarówno czołowych artystów scen polskich, jak i wybitne postaci ze świata sztuki. Jest świętem kultury i muzyki, podczas którego każdy miłośnik polskiej piosenki – niezależnie od wieku – odnajdzie coś dla siebie. W dwudniowym programie Festiwalu znajdą się min. Koncert Finałowy Konkursu Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego, gdańska premiera spektaklu muzycznego „MŁYNARSKI obowiązkowo!", a także bogata pula wydarzeń niebiletowanych, takich jak: pokazy filmowe, panel dyskusyjny oraz liczne spotkania i rozmowy z gośćmi Festiwalu.

mlynarski 27 09

UWAGA!

Zniżka -10% na grupowe bilety festiwalowe, dla wszystkich, którzy kupią 4 lub więcej biletów. Promocja ważna do 15.08.

Zniżki dla posiadaczy Karty do Kultury. Bilety dostępne w kasie biletowej PFB.

IV strefa - 49,50 zł
III strefa - 67,50 zł