logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

ANDRZEJ SOCHA "MOJE MIASTA"


Od Środa, 30/09/2015 -  18:00
Do Czwartek, 15/10/2015 - 16:00
Foyer od strony rozety
 

Bilety w cenie  

 WYSTAWY

Wernisaż wystawy
30/09 godz. 18:00

Wstęp wolny

Andrzej Socha

ur. 1950 r. Lublin, Dyplom – Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, 1975r. Wydział Malarstwa i Rzeżby, Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie.
Uprawia: malarstwo sztalugowe, pastel, akwarela, rysunek, sztuka użytkowa.
Wystawy i Prace w Polsce, Szwajcarii, Korei Płd, Hong Kongu, Niemczech, Litwie i Nowym Yorku, gdzie mieszkał i tworzył w latach osiemdziesiątych.
Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

"Andrzej Socha nie odwołuje się do kanonów estetycznych, które są utrwalone w świadomości odbiorców. Tworzy odrębną, osobistą i niezwykłą estetykę, oznaczającą pulsowaniu tematów,wiążących się z rytmami współczesności. Ukierunkowuje nasze postrzeganie świata. Opisuje nie tylko... doraźność naszej rzeczywistości, ale wyznacza perspektywę jej dalszego rozwoju".

recenzja -Janusz Tartyłło – artysta plastyk , dramaturg.

 

"Autor skłania się ku przedstawianiu obrazu rzeczywistości za pomocą oszczędnych wręcz ascetycznych środków wyrazu. To kolorysta, który maluje zarys formy, nie kończy
rozpoczętego kształtu, sugeruje istnienie przedmiotu lub obiektu, ale tez wody i powietrza. Powstaje rzeczywistość zaledwie zaznaczona, a przecież obecna....Pojawiają się nowe cykle,
Wśród nich znaczący dla autora jest motyw miasta, stąd powroty do malowania Kazimierza nad Wisłą, domu rodzinnego w Lublinie, Gdańska, co ujawnia bardzo osobisty stosunek autora do tych miejsc.

recenzja - mgr Ewa Koturbasz

 

8 IV 2015 r. Nagroda specjalna Mieczysława Struka - Marszałka Województwa Pomorskiego "za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony Kultury" oraz "za wielki kunszt warsztatu i niezwykłą estetykę prac"

 
 
 
 

Wróć